Tour de France. Peter Sagan: Poczekamy na błędy Gavirii

Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) po raz trzeci w tegorocznym Tour de France ukończył etap na podium. Na czwartym odcinku Słowak był drugi, ustępując tylko Fernando Gavirii (Quick-Step Floors). Regularność sprawia jednak, że to trzykrotny mistrz świata wciąż jest posiadaczem zielonej koszulki lidera klasyfikacji punktowej.

- Dzisiejsza końcówka była wielką sprawą. Być może lepiej byłoby, gdybym usiadł na kole Greipela, ale i tak byłem drugi, co jest lepszym miejscem niż trzecie. Cieszę się też, że zdołałem utrzymać zieloną koszulkę - podkreślił Sagan.

Reklama

- Tym razem tempo nie było mocne, może poza końcówką. Ucieczka była mocna i wykonała z przodu świetną pracę. Jak pokonać Gavirię? Zobaczymy, może poczekamy na jego błędy. Ciekawe, co się stanie, gdy pojawią się etapy z podjazdami? - powiedział Słowak.

Liderem klasyfikacji punktowej wciąż jest Sagan, ale Gaviria po wtorkowym odcinku traci do niego tylko cztery punkty. Trzeci Alexander Kristoff (UAE Team Emirates) jest 67 punktów za Kolumbijczykiem.

Dowiedz się więcej na temat: Peter Sagan | tour de france

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama