Wellens wygrał wyścig dookoła Andaluzji

Belg Tim Wellens z ekipy Lotto Soudal wygrał wyścig kolarski Dookoła Andaluzji (Ruta del Sol). Najlepszy z Polaków Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) zajął 39. lokatę. W ostatnim etapie - jeździe indywidualnej na czas - triumfował Hiszpan David De La Cruz (Sky).

Triumfator Tour de Pologne 2016 Wellens do niedzielnego etapu w Barbate (14,2 km) przystępował jako lider klasyfikacji generalnej, wyprzedzając o 7 s Hiszpana Mikela Landę (Movistar) i o 11 Holendra Wouta Poelsa (Sky).

Choć na mecie ostatniego etapu Belg uzyskał dopiero ósmy czas, to udało mu się utrzymać kilku sekundową przewagę nad szóstym w czasówce i drugim w całym wyścigu Poelsem. Landa był w niedzielę 18. i stracił miejsce na podium na rzecz swojego rodaka Marca Solera (Movistar).

Spośród Polaków w niedzielę najlepiej pojechał Kamil Gradek (CCC Sprandi Polkowice), który uplasował się na 14. miejscu ze stratą 37 s. i zajął 98. miejsce całym wyścigu.

Pozostali Polacy - Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence KTM) oraz Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice) w klasyfikacji końcowej zajęli kolejno 91. i 118. pozycję.

W wyścigu startował Chris Froome, mimo kontrowersji związanych z wykryciem w jego organizmie podwyższonego poziomu salbutamolu. Brytyjczyk zajął 10. miejsce w klasyfikacji generalnej, a na niedzielnej czasówce był 11.

Dowiedz się więcej na temat: Tim Wellens