Wielki sukces Adama Toupalika w Arctic Race of Norway

Adam Toupalik (Corendon-Circus) wygrał trzeci etap wyścigu Arctic Race of Norway. 22-letni Czech był jedynym kolarzem z dziewięcioosobowej ucieczki, któremu udało się dotrzeć do mety przed peletonem. Liderem pozostał Siergiej Czerniecki (Astana). Wyścig zakończy się w niedzielę.

Na trzecim etapie norweskiej imprezy peleton miał do pokonania 194 km z Honningsvag do Hammerfest.

Toupalik był częścią dziewięcioosobowej, która znajdowała się na prowadzeniu przez 164 km. Ostatecznie tylko Czech nie pozwolił się doścignąć grupie zasadniczej, odnosząc największy sukces w karierze. Było to jego pierwsze zwycięstwo w gronie zawodowców.

Najszybciej z peletonu, ze stratą dwóch sekund do triumfatora, finiszował jego kolega z drużyny Corendon-Citrcus - Mathieu Van der Poel.

Lider – Siergiej Czerniecki – ukończył dzień na trzecim miejscu. Nad drugim w klasyfikacji generalnej Markusem Hoelgaardem (Joker Icopal) Rosjanin ma siedem sekund przewagi, a nad trzecim Colinem Joyce’m (Rally Cycling) osiem sekund.

Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence KTM) w sobotę był 100. (+9:20), a w „generalce” jest 95., ze stratą 30:27.

Dowiedz się więcej na temat: Adam Toupalik