Wyścig dookoła Andaluzji. Przedwczesna radość na mecie Sachy Modolo

Thomas Boudat (Direct Energie) wygrał w Mijas po sprincie z peletonu pierwszy etap wyścigu Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol i został liderem. Co prawda na mecie ręce w geście triumfu podniósł Sacha Modolo (EF Education First-Drapac), ale okazało się, że Włoch był drugi. Na trzecim miejscu finiszował Clement Venturini (AG2R La Mondiale).

W środę kolarze mieli do pokonania 197,6 km z Mijas do Granady. W środkowej części trasy zlokalizowano kilka podjazdów, ale peleton zdołał połączyć się na zjazdach i dogonić ucieczkę, dzięki czemu o zwycięstwo mogli walczyć zawodnicy z grupy zasadniczej.

Dobrze w końcówce spisali się kolarze grupy CCC Sprandi Polkowice. Jednak na ostatniej prostej zostali zamknięci i nie byli w stanie włączyć się do walki o zwycięstwo. Ostatecznie Jonas Koch był siódmy, a Jan Tratnik uplasował się trzy pozycje niżej. - Pomimo tego, że mamy dwa miejsca w pierwszej „10”, czujemy pewien niedosyt i uważamy, że stać nas na więcej. W końcówce doszło do drobnego nieporozumienia i ostatecznie każdy z nas finiszował oddzielnie, bez rozprowadzenia. Myślę, że potrzebujemy jeszcze kilku wyścigów, by się w pełni zgrać i wtedy będziemy w stanie walczyć o najwyższe lokaty, bo siła w naszym zespole jest duża i każdy jest świetnie przygotowany – powiedział Jan Tratnik (CCC), który finiszował na 10. miejscu.

Relacje na żywo z Ruta del Sol codziennie w Eurosporcie 2.