Wyścig Dookoła Pekinu: triumf Gilberta

Mistrz świata z 2012 roku Belg Philippe Gilbert z grupy BMC Racing wygrał kolarski wyścig Dookoła Pekinu, kończący tegoroczny cykl imprez World Tour. Na ostatnim, piątym etapie najlepszy okazał się Włoch Sacha Modolo (Lampre).

Trasę o długości 117 km z Placu Tiananmen do słynnego stadionu olimpijskiego, nazywanego "Ptasim Gniazdem", zwycięzca pokonał w czasie 2:40.10. Na mecie wyprzedził Nowozelandczyka Grega Hendersona (Lotto) i Norwega Edvalda Boassona Hagena (Sky). Wszystkim zmierzono ten sam czas.

W klasyfikacji końcowej Belg wyprzedził o trzy sekundy Irlandczyka Daniela Martina (Garmin).

Jedyny Polak w peletonie Michał Gołaś (Omega Pharma-Quick Step) uplasował się na etapie na 70. pozycji, a w klasyfikacji końcowej był 49. Okazał się natomiast najlepszym "góralem".

Była to czwarta i ostatnia edycja tej imprezy. Od przyszłego sezonu wyścig znika z kalendarza World Tour.