Zespół CCC złożył ofertę Geraintowi Thomasowi!

Geraint Thomas od 2010 roku występował w zespole Sky. Ostatnio pojawiły się plotki, że 32-letni może zostać zawodnikiem CCC. Teraz okazało się, że zwycięzca Tour de France dostał oficjalną propozycję. – Kontrakt jest już na stole. Wszystko jest w rękach Brytyjczyka – powiedział dyrektor sportowy polskiej ekipy Piotr Wadecki.

Thomas jest związany ze Sky tylko do końca tego roku. Walijczyk niedawno powiedział, że ma przed sobą jedną z najtrudniejszych decyzji w karierze. Ma do wyboru, pozostanie w drużynie i dzielenie się pozycją lidera z Chrisem Froome'em, albo zostanie największą gwiazdą w nowym zespole.

Reklama

CCC w przyszłym roku zostanie pierwszą polską ekipą w World Tourze. Polacy wykupują i przejmują miejsce po BMC Racing.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że nasza drużyna jest zainteresowane pozyskaniem Thomasa, który niedawno odniósł największy sukces w karierze. Wygrał Tour de France.

- Potwierdzam. Rozmawialiśmy z jego menedżerem. Przedstawiliśmy ofertę zatrudnienia Gerainta – powiedział przed środowym etapem Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC. – Wiemy, że jego kontrakt się kończy. W naszym zespole Greg van Avermaet będzie odpowiedzialny za klasyki, ale szukamy lidera nam wyścigi etapowe, takie jak Tour de France. Dlaczego więc nie mielibyśmy mu złożyć oferty? Teraz czekamy na odpowiedź. Jeśli jest rozważana, to fajnie. On ma ofertę na stole. Jeśli się na nią zgodzi to bardzo miło. Będziemy mogli zatrudnić jeszcze dwóch-trzech kolarzy, aby pomagali mu na etapach – dodał.

Wadecki jednocześnie potwierdził, że Thomas byłby liderem zespołu podczas Tour de France w 2019 roku. – To jest jasne dla nas, ale nie wiem czy jest tak samo w Sky, gdzie Chris Froome ma kontrakt do 2020 roku. My czekamy na decyzję Gerainta. Teraz wszystko zależy od niego. W naszym zespole będą ludzie, którzy wiedzą, jak wygrywa się mistrzostwa świata czy Wielką Pętlę. Menedżer BMC Jim Ochowicz jest takim człowiekiem. To on kierował zespołem przy takich sukcesach. W ekipie jest też przecież cały czas Richie Porte i to jeszcze na kilka następnych lat. Ten team znakomicie wie, jak trzeba przygotowywać się do największych tourów – dodał.

Nowy zespół ma mieć główną siedzibę w Polsce. Dodatkowa baza będzie także w Belgii.

Dowiedz się więcej na temat: Geraint Thomas

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje