Euroliga koszykarek. Basket Bourges - CCC Polkowice 82:72

CCC Polkowice przegrało we Francji z Basket Bourges 72:82 w meczu 11. kolejki Euroligi koszykarek. To dziewiąta porażka ekipy z Dolnego Śląska w grupie A. W czwartek, także na wyjeździe, zagra Wisła CanPack Kraków, która zmierzy się z włoską Familą Schio.

W pierwszej serii meczów zespół z Polkowic właśnie w starciu z Bourges we własnej hali odniósł zwycięstwo (71:66). Rewanż należał już zdecydowanie do Francuzek, które niemal przez całe spotkanie kontrolowały wydarzenia na boisku i pewnie zwyciężyły.

Oba zespołu mecz zaczęły bardzo skutecznie i nie minęło półtorej minuty, a po akcji Artemis Spanou było 6:5 dla CCC. Przez kolejne dwie minuty polkowiczanki nie potrafiły już jednak trafić do kosza, a zespół z Francji nadal punktował i szybko zrobiło się 13:6. Fatalną passę przerwały dopiero dwa celne rzuty osobiste Spanou, ale drużynie z Dolnego Śląska nie udało się już odrobić strat i po pierwszej kwarcie przegrywała ośmioma punktami (20:28).

W drugiej odsłonie spotkania Bourges powiększał przewagę. Dopiero w końcówce drugiej kwarty dzięki Spanou i Temi Fagbenle udało się CCC zmniejszyć straty (38:47).

Trzecia część spotkania zaczęła się niemal tak, jak druga. Polkowiczanki pierwsze swoje akcje miały nieskuteczne, a rywalki punktowały i po niespełna dwóch minutach było 53:38. I później ponownie była akcja za akcję.

Ostatnią część meczu CCC rozpoczęło ze stratą 12 punktów (57:69) i jasne było, że tylko jaka katastrofa może odebrać Bourges wygraną. Nic takiego się nie stało. Polkowiczanki same już chyba nie wierzyły w zwycięstwo, bo grały bez przekonania i przez cztery minuty potrafiły zdobyć tylko punkt - jeden rzut osobisty wykorzystała Alysha Clark. Gospodynie odskoczyły na 75:58 i było po meczu.

11. zwycięstwo z rzędu odniósł obrońca tytuły Dynamo Kursk. Do wysokiej wygranej w Pradze nad USK ZVVZ 88:56 poprowadziły mająca polskie korzenie Helena Ciak - 12 pkt, osiem zbiórek i sześć asyst - oraz mistrzyni z CCC Polkowice z 2013 r. Amerykanka Nnemkadi Ogwumike - 14 pkt i osiem zbiórek.

W meczu na szczycie grupy B turecki Fenerbahce Stambuł pokonał UMMC Jekaterynburg 80:77. Obydwie ekipy miały po 10 kolejkach identyczny bilans.