Euroliga koszykarek: Wisła - Rivas Ecopolis 74:66

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków w środowym spotkaniu Euroligi pokonały we własnej hali hiszpański zespół Rivas Ecopolis Vaciamadrid 74:66 (16:13, 21:16, 24:16, 13:21). Dla mistrzyń Polski było to szóste zwycięstwo w 11. meczu w grupie A.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn wiślaczki wygrały na wyjeździe 66:62. Drugi także rozstrzygnęły na swoją korzyść.

Cztery punkty - tyle wynosiła największa różnica między drużyna w bardzo wyrównanej pierwszej kwarcie. W 7. min. po rzucie Katalin Honti było 7:11. Polki szybko odrobiły straty, zdobyły siedem punktów z rzędu i objęły prowadzenie 14:11.

Przez pierwsze trzy minuty drugiej kwarty wiślaczki nie trafiły do kosza. Niemoc, przy wyniku 16:19, przełamała dopiero Katarzyna Krężel. W następnych minutach ciężar gry w Wiśle wzięła na siebie Alana Beerd. Po jej efektownym wejściu pod kosz przeciwniczek i celnym rzucie, w 18. min. było 30:23. Amerykanka przed przerwą zdobyła 12 punktów. "Biała Gwiazda" schodziła na nią z ośmiopunktową zaliczką (37:29) dzięki celnemu rzutowi równo z syreną Joanny Czarneckiej.

Na ostatnią kwartę Polki wyszły prowadząc 16 punktami (61:45) i wydawało się, że losy spotkania są już przesądzone. Tymczasem w ostatniej minucie Hiszpanki zmniejszyły stratę do zaledwie 68:64. Wisła wygrała dzięki czterem celnym rzutom z wolnych, najpierw Anke De Mondt  i na 22 sekundy przed końcem meczu Cristiny Ouviny. Wynik ustaliła rzutem w ostatniej sekundzie Justyna Żurowska.

Po spotkaniu trener Wisły Jose Hernandez tłumaczył zmęczeniem słabszą grę swoich podopiecznych w ostatnich minutach.

Środowy mecz był ostatnim rozegranym w Krakowie w fazie grupowej Euroligi. W następnej kolejce krakowianki zagrają 6 lutego na wyjeździe z tureckim Tarsuses Beledyie Spor.

Miguel Martizez Mendez (trener Rivas): - W pierwszej połowie zagraliśmy fatalnie w defensywie, poprawiło to się po przerwie. Przez większość spotkania wynik nie był dla nas korzystny i ostatecznie wyjeżdżamy stąd jako przegrani.

Jose Hernandez (trener Wisły): - Zagraliśmy dziś przeciwko bardzo silnej drużynie. Przecież klasa defensywy Rivas jest powszechnie znana. Kluczem do zwycięstwa była jednak nasza dobra gra w obronie przez trzy kwarty. Poza tym punktowała dziś nie tylko Tina Charles, ale także inne zawodniczki. Nasza postawa w czwartej kwarcie to chyba efekt zmęczenia koszykarek.

Wisła Can-Pack Kraków - Rivas Ecopolis Vaciamadrid 74:66 (16:13, 21:16, 24:16, 13:21)

Wisła Can-Pack Kraków: Tina Charles 22, Alana Beard 16, Cristina Ouvina 10, Anke De Mondt 9, Dora Horti 6, Katarzyna Krężel 5, Justyna Żurowska 4, Joanna Czarnecka 2, Paulina Pawlak 0;
Rivas: Ołeksandra Kurasowa 15, Anna Cruz 14, Ziomara Morrison 10, Queralt Casas 9, Katalin Honti 7, Laura Nicholls 7, Aneika Henry 4, Maja Erkic 0, Clara Bermejo Moreno 0.