Euroliga koszykarek: ZVVZ USK Praga - CCC Polkowice 60:71

Koszykarki CCC Polkowice wygrały na wyjeździe z czeskim zespołem ZVVZ USK Praga 71:60 (18:14, 7:20, 21:11, 25:15) w meczu grupy C Euroligi.

Było to szóste zwycięstwo wicemistrzyń Polski w 12 rozegranych dotychczas spotkaniach.

Początek spotkania należał do gospodyń, które po trafieniach Rebeki Brunson i Kii Vaughn już po czterech minutach prowadziły 9:5. Czas wzięty przez trenera CCC Jacka Winnickiego wprowadził jednak porządek w szeregach wicemistrzyń Polski, które poprawiły grę na obwodzie i powoli zaczęły odrabiać straty, a dzięki rzutom m.in. Belindy Snell na pierwszą przerwę schodziły prowadząc 18:14.

Druga część meczu przebiegała niemal w całości pod dyktando Czeszek, które wykorzystały proste błędy popełniane przez rywalki w ataku i po trafieniu z dystansu Kateriny Elhotowej ponownie objęły prowadzenie (21:20). Koszykarki CCC miały ogromne problemy z wykończeniem swoich akcji, grały niedokładnie i w efekcie przez sześć minut gry udało im się zdobyć zaledwie dwa punkty z rzutów wolnych. Po 20 minutach prażanki prowadziły 34:27.

Trzecia kwarta była początkowo bardzo wyrównana, a polkowiczankom dopiero w ostatnich minutach udało się zmniejszyć straty. Po trafieniu spod kosza Nnemkadi Ogwumike (w całym spotkaniu zdobyła 24 punkty i miała 14 zbiórek) przewaga ZVVZ spadła do zaledwie jednego punktu (39:38). Od tego momentu wynik zaczął oscylować na granicy remisu, ale ostatnie słowo należało do koszykarek CCC, które po rzucie Magdaleny Leciejewskiej prowadziły 46:45.

Ostatnia część spotkania rozpoczęła się od trzech z rzędu trafień z dystansu koszykarek CCC, które wyszły na siedmiopunktowe prowadzenie (55:48) i od tego momentu kontrolowały już wydarzenia na parkiecie. Wicemistrzynie Polski stopniowo powiększały przewagę i ostatecznie wygrały 71:60.

Jacek Winnicki (trener CCC Polkowice): - Wszystkie wygrane wyjazdowe były ważne, ale na pewno ta, z bezpośrednim rywalem, znacznie przybliża nas do trzeciego miejsca w grupie C. Cieszymy się, że dobrym występem zakończyliśmy fazę grupową, bo za tydzień, w ostatniej kolejce pauzujemy. W pierwszej połowie mieliśmy kłopoty z zatrzymaniem podkoszowych zawodniczek ZVVZ. W drugiej zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, drużynowo, ale wyróżniała się tu Nnemkadi Ogwumike. Zakończyła zresztą mecz z dwucyfrową liczbą punktów i zbiórek. Broniliśmy systemem "każdy swego". Przejęliśmy inicjatywę i narzuciliśmy mistrzyniom Czech styl gry.

Nie lubię wyróżniać pojedynczych zawodniczek, bo zawsze wygrywa zespół, ale tym razem zrobię wyjątek. Bardzo dobrze rozgrywała Laia Palau - miała 11 asyst, a w ataku wykorzystywały to Belinda Snell i Ogwumike. Sukces cieszy tym bardziej, że zabrakło kontuzjowanych Walerii Musiny, Walerii Bereżynskiej i Magdy Skorek. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie, a przede wszystkim w play off Euroligi, będą już z nami.

ZVVZ USK Praga - CCC Polkowice 60:71 (14:18, 20:7, 11:21, 15:25)

ZVVZ USK Praga: Kia Vaughn 17, Rebekkah Brunson 15, Ilona Burgrowa 10, Katerina Elhotowa 8, Anael Lardy 7, Ewa Witeczkowa 3, Jelena Skerovic 0.

CCC Polkowice: Belinda Snell 28, Nnemkadi Ogwumike 24, Magdalena Leciejewska 8, Laia Palau 4, Agnieszka Majewska 4, Dorota Mistygacz 3, Dominika Owczarzak 0.