Besiktas Sompo Stambuł - Stelmet BC Zielona Góra 65:60 w Lidze Mistrzów

​Koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra ulegli w Stambule Besiktasowi Sompo 60:65 (13:23, 14:10, 19:10, 14:22) w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów FIBA. Była to druga porażka zespołu trenera Artura Gronka w grupie D.

Mistrzowie Polski stoczyli wyrównany pojedynek z faworytem ze Stambułu, mimo że zagrali bez jednego z liderów Serba Borisa Savovica, który ponownie ma kłopoty z ręką. Zielonogórzanie prowadzili minimalnie w czwartej kwarcie różnicą kilku punktów - najwyżej 60:54 w 37. minucie, ale nie potrafili jej utrzymać i uzyskać bardziej wyraźnej przewagi. Końcówka należała do Besiktasu, który ostatnie trzy minuty wygrał 11:0.

Przy remisie 60:60 na 66 sekund przed końcem za trzy punkty trafił Cam Maxim Mutaf (były to zresztą jego jedyne punkty w meczu). Zielonogórzanie próbowali odpowiedzieć tym samym, ale dwa rzuty doświadczonego Amerykanina z polskim paszportem Thomasa Kelatiego były niecelne.

Zielonogórzanie grali uważnie w obronie przez większą część meczu, a gospodarze mieli wyraźne kłopoty z ich defensywą - rzucali z zaledwie 37 proc. skutecznością za dwa punkty. Lepszą mieli z dystansu - trafili 10 z 27 prób (37 proc.), podczas gdy podopieczni trenera Gronka tylko cztery razy (z 20 prób). To był jeden z decydujących elementów o wygranej Turków. Drugim zaś - bardziej zespołowa gra w ataku (mieli 19 asyst przy 13 zawodników Stelmetu).

Besiktas najwyżej prowadził 23:13 po pierwszej kwarcie oraz na początku trzeciej, gdy po rzucie Brazylijczyka Augusto Limy (mial 12 zbiórek w całym spotkaniu) na tablicy widniał wynik 37:27. Mistrzowie Polski w trzeciej odsłonie zagrali jednak najlepiej w całym spotkaniu, zwyciężyli w tym fragmencie 19:10, a po akcjach czarnogórskiego środkowego Vladimira Dragicevica prowadzili 46:43 po 30 minutach. W ostatniej kwarcie nie utrzymali jednak tej przewagi.

W 4. kolejce LM FIBA Stelmet BC zmierzy się na własnym parkiecie z włoskim Sidigasem Avellino.

Besiktas Sompo Stambuł - Stelmet BC Zielona Góra 65:60 (23:13, 10:14, 10:19, 22:14)

Stelmet BC Zielona Góra: Vladimir Dragicevic 13, Przemysław Zamojski 12, Thomas Kelati 10, James Florence 7, Adam Hrycaniuk 6, Armani Moore 4, Filip Matczak 4, Jarosław Mokros 2, Łukasz Koszarek 2;

Besiktas: Jon Diebler 19, D.J. Strawberry 14, Kyle Weems 14, Augusto Lima 7, Kenan Sipahi 3, Can Maxim Mutaf 3, Erkan Veyseloglu 3, Sertac Sanli 2, Samet Geyik 0.

Dowiedz się więcej na temat: Stelmet BC Zielona Góra