Degusta Stal Ostrów - Turów Zgorzelec 100:68 w sparingu

W rozegranym we wtorek w Ostrowie Wielkopolskim meczu sparingowym, koszykarze Degusty Stali pokonali pierwszoligowy Turów Zgorzelec 100:68.

Podopieczni trenera Andrzeja Kowalczyka rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Ostrowianie od pierwszej minuty nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. W 5 minucie po akcji Pawła Szcześniaka brązowi medaliści PLK w poprzednim sezonie prowadzili 12:3.

W 11 minucie po dwóch skutecznych z rzędu akcjach w wykonaniu Konstantina Furmana gospodarze prowadzili różnicą 17 punktów - 32:15.

Na początku III kwarty goście zagrali agresywniej w defensywie. Poprawili też swoją skuteczność. Dobrze prezentowała się trójka: Grzegorz Mordzak, Tomasz Zabłocki oraz Dariusz Lewandowski. W efekcie w 24 minucie Turów przegrywał już tylko 45:59.

Wtedy jednak gospodarze złapali odpowiedni rytm gry i przejęli incjatywę. W 28 minucie po kolejnych punktach zdobytych przez dobrze dysponowanego i prowadzącego grę "stalówki" Pawła Szcześniaka było 72:47 dla Degusty.

W ostrowskim zespole z bardzo dobrej strony pokazał się Mindaugas Budzinauskas. Litewski obrońca bez problemów ogrywał rywali. Popisywał się nie tylko skutecznymi, ale i efektownymi akcjami. Na równie wysokim poziomie zagrali Dariusz Parzeński oraz Konstantin Furman. Jak zwykle o każdy metr parkietu zaciekle walczył Marcin Sroka. Sporo dobrego należy też powiedzieć o Pawle Szcześniaku, który prowadził grę w odpowiedni sposób.

W ostrowskim zespole nie zagrała trójka zawodników. Nadal uraz pchwiny leczy amerykański skrzydłowy Fred Herzog. Natomiast dwójka koszykarzy z Litwy: Audrius Danusevicius oraz Saulius Kazevicius wrócili do swoich domów, aby załatwić sprawy osobiste. W środę spodziewani są ponownie w Ostrowie.

W najbliższy weekend drużyna Stali rozegra kolejne mecze sparingowe. W piątek podopieczni trenera Andrzeja Kowalczyka zmierzą się we własnej hali z Czarnymi Słupsk. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18.30. W niedzielę natomiast o godzinie 11.00 brązowi medaliści poprzedniego sezonu swoją formę sprawdzą w konfrontacji z Legią Warszawa. W Ostrowie, w sobotę odbędzie się również mecz Legii Warszawa z Czarnymi Słupsk. Mecz rozegrany zostanie w ostrowskiej hali przy ulicy Kusocińskiego o godzinie 17.00. Ceny biletów na te spotkania: 10 złotych bilet normalny, 5 złotych bilet ulgowy.

SSA Degusta Stal Ostrów Wlkp. - Turów Zgorzelec 100:68 (27:15, 30:16, 21:22, 22:15)

Punkty dla SSA Degusta Stal zdobyli: Budzinauskas 23, D. Parzeński 19, Furman 15, Sroka 15, Szawarski 8, Szcześniak 8, Hester 8, M. Parzeński 4, Kempski.

Dla Turowa: Zabłocki 21, Lewandowski 15, Mordzak 12, Nowak 11, Czerniak 7, Żak 3.

Dowiedz się więcej na temat: W.E. | mecz | ostrów | Zgorzelec