Ekstraklasa koszykarzy: Śląsk i Anwil w półfinale

I tym razem w Stargardzie potrzebna była dogrywka. Tyle tylko, że tym razem zmienił się jej zwycięzca. Wrocławianie, wygrywając trzeci mecz ze Spójnią, awansowali do półfinału fazy play off.

Tego samego dokonali koszykarze Anwilu, którzy w czwartym meczu wygrali w Pruszkowie z Blachami. Trójka Amerykanów Anwilu załatwiła sprawę. Jeff Nordgaard zanotował 22 punkty, 7 zbiórek, 3 asysty i 2 przechwyty. Matt Santangelo dodał do tego 16 "oczek", 5 asyst i 3 zbiórki, zaś Ed O'Bannon zanotował 19 punktów, 4 zbiórki i 2 przechwyty.

W 5. minucie czwartego meczu poloniści prowadzili z Degustą 8:3, a zadecydowała o tym przede wszystkim dobra gra pod koszami. Większość piłek po niecelnych rzutach, których w tej części gry było bardzo dużo, padała łupem graczy "Czarnych Koszul". Szczególnie dobrze w tym elemencie gry spisywał się John Taylor (9 zbiórek, 3 przechwyty). Polonia większość punktów zdobywała spod kosza, gdzie jej wysocy gracze zdecydowanie dominowali nad przyjezdnymi. W zespole gości równie słabo jak w sobotę prezentował się Jerry Hester, który seryjnie marnował rzuty wolne.

Poloniści doprowadzili więc do wyrównania i w piątek wszystko rozstrzygnie się w Ostrowie.

W środę zaś poznamy półfinalistę z pary Legia - Prokom. W drugim meczu w Warszawie ponownie lepsi byli legioniści, wyrównując stan rywalizacji. Decydowali o tym Amerykanie - Marcus Williams (20 pkt, 5 zbiórek, 3 przechwyty) i Le Shell Wilson (18 pkt, 8/11 z gry i 8 zbiórek).

Zobacz wyniki I rundy playoff oraz wyniki o miejsca 9-12