Euroliga koszykarek - Wisła - Euroleasing 80:56

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały we własnej hali Euroleasing Sopron 80:56 (29:14, 16:16, 13:11, 22:15) w 11. kolejce grupy B Euroligi. To szóste zwycięstwo polskiego zespołu w rozgrywkach.

W listopadzie 2013 r. wiślaczki pokonały w Sopronie węgierski zespół 67:61. W środę w Krakowie koszykarki "Białej Gwiazdy" zwyciężyły gładko.

Krakowianki efektownie rozpoczęły to spotkanie. Po przechwycie Agnieszki Szott-Hejmej piłka trafiła do będącej pod koszem rywalek Cristiny Ouviny i było 2:0. Tego typu kontr polski zespół przeprowadził w pierwszej kwarcie kilka. Węgierki w tym okresie gubiły się w ataku i w efekcie w 10. min było 29:11.

Po wznowieniu gry spadła skuteczność Polek, zaś Euroleasing nie popełniał już takich koszmarnych błędów przy wyprowadzaniu akcji. W efekcie ta część gry była remisowa (po 16), ale i tak na przerwę wiślaczki schodziły z 15-punktową przewagą (45:30).

Euroleasing podjął jeszcze próbę dogonienia Polek w trzeciej odsłonie, którą przegrał nieznacznie. Ostatnia kwarta była już festiwalem rzutów do kosza w wykonaniu Wisły.

Gra drużyny z Sopronu nie zachwyciła, ale na wyróżnienie zasłużyła Amerykanka Tianny Hawkins, która zdobyła ponad połowę punktów dla Euroleasingu.

W następnej kolejce gr. B Euroligi Wisła pauzuje. Kolejny mecz rozegra dopiero 19 lutego, na wyjeździe z Nadieżdą Orenburg.

Po meczu powiedzieli:

Igor Polenek (trener Euroleasingu): "Muszę przyznać, że dzisiejsze zwycięstwo Wisły było w pełni zasłużone. Nie mogliśmy poradzić sobie z defensytwą krakowianek. Przez to właśnie nie mogliśmy przeprowadzać akcji zgodnie z naszymi założeniami taktycznymi".

Stefan Svitek (trener Wisły Can-Pack): "Od pierwszych sekund tego spotkania udało się narzucić rywalkom nasze warunki gry. Moje zawodniczki grały dobrze, twardo w obronie. Stąd się brały częste przechwyty. Muszę przyznać, że świetnie dziś przechodziliśmy od obrony do kontrataku. Dzięki temu łatwo zdobywaliśmy punkty".

Wisła Can-Pack - Euroleasing Sopron 80:56 (29:14, 16:16, 13:11, 22:15)

Wisła Can-Pack Kraków: Jantel Lavender 20, Danielle McCray 12, Agnieszka Szott-Hejmej 12,  Justyna Żurowska 11, Cristina Ouvina 9, Allie Quigley 9, Zane Tamane 7, Paulina Pawlak 0, Agnieszka Skobel 0.

Euroleasing Sopron:  Tianna Hawkins 33, Sara Krnjic 10, Orsolya Zsovar 6, Katerina Tetemondova 3, Iva Ciglar 2, Zsofia Fegyverneky 2, Kelly Faris 0, Dragana Stankovic 0.