Fenerbahce Stambuł - Real Madryt 77:79 w 15. kolejce Euroligi koszykarzy

Obrońca tytułu Fenerbahce Stambuł przegrał na własnym parkiecie z Realem Madryt 77:79 w najciekawszym spotkaniu 15. kolejki Euroligi koszykarzy. "Królewscy" odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. Taką samą dobrą passę ma Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim w składzie.

Unicaja pokonała w Tel Awiwie Maccabi 89:78. Kapitan reprezentacji Polski przebywał na parkiecie 25 minut i zdobył w tym czasie pięć punktów (1/3 za dwa i 1/4 za trzy) oraz miał trzy zbiórki. Najwięcej punktów dla gości uzyskał Serb Nemanja Nedovic - 20.

W Stambule Real poprowadził do zwycięstwa 18-letni Słoweniec Luka Doncic, który był bliski uzyskania tzw. triple-double - miał 20 pkt, 10 asyst i osiem zbiórek. Trafił w końcówce pięć rzutów wolnych (a w całym meczu 11 z 12) i były to ostatnie punkty zespołu z Madrytu.

Żalgiris Kowno pokonał dotychczasowego wicelidera Olympiakos Pireus 74:68. Była to 10. wygrana, w tym piąta z rzędu, zespołu trenera Sarunasa Jasikeviciusa, przed laty wybitnego koszykarza, mistrza Europy z 2003 r. Ekipa litewska awansowała na wysoką czwartą pozycję w tabeli.

Passę pięciu kolejnych porażek przerwała FC Barcelona, która odniosła nieoczekiwane zwycięstwo w Moskwie nad Chimkami 79:65.

Lider CSKA Moskwa pokonał na wyjeździe inny klub z Półwyspu Iberyjskiego - Baskonię Gasteiz 90:81. Liderem ekipy z Rosji był reprezentant... Hiszpanii Sergio Rodriguez, który zdobył 25 pkt, miał osiem asyst i sześć zbiórek. Trafił m.in. sześć z dziewięciu prób "za trzy".