Savanović, który pogrążył PGE Turów, został MVP kolejki

Serb Duszko Savanović, który poprowadził Bayern Monachium do zwycięstwa nad PGE Turów Zgorzelec 95:89 w meczu gr. C został wybrany najlepszym koszykarzem (MVP) 9. kolejki Euroligi. 31-letni zawodnik uzyskał 31 punktów, w tym 14 w ostatniej, decydującej kwarcie.

Mistrzowie Polski po tej porażce stracili szanse na awans do drugiej fazy rozgrywek.

To rekordowa zdobycz punktowa serbskiego skrzydłowego, który MVP kolejki Euroligi został wybrany po raz drugi w karierze. Był także najlepszym strzelcem 9. kolejki Euroligi. Trafił siedem z 10 rzutów za dwa punkty, cztery z sześciu zza linii 6,75 m i pięć z sześciu wolnych. Miał także sześć zbiórek, dwie asysty, dwa bloki i w rankingu efektywności uzyskał 37 pkt.

PGE prowadził w tym spotkaniu od 1. do 38. minuty. Savanović był nie do zatrzymania i do niego należały ostatnie akcje. 34 s przed końcem czwartej kwarty, gdy Bayern prowadził 88:87, trafił z 10 metrów, mając przed sobą obrońcę Turowa.

Bayern, podobnie jak PGE Turów, który w ostatniej kolejce zagra z Armani Mediolan, nie ma już szans na udział w fazie Top 16.