Turniej koszykarek w Logrono: Polska - Kanada 49:53

Polskie koszykarki przegrały z Kanadyjkami 49:53 (22:20, 2:14, 17:8, 8:11) w pierwszym dniu międzynarodowego turnieju w hiszpańskim Logrono. To jeden z ostatnich sprawdzianów biało-czerwonych przed czerwcowymi mistrzostwami Europy w Rumunii i na Węgrzech.

W spotkaniu z powodu nadciągniętego mięśnia nogi nie zagrała liderka kadry, środkowa Ewelina Kobryn.

Mecz był bardzo wyrównany. Polki miały fatalną skuteczność w drugiej kwarcie przegranej 2:12, ale w trzeciej odrobiły straty i po 30 minutach przegrywały tylko 41:42. O porażce zadecydowała zbyt duża liczba strat - 25.

W piątek rywalem zespołu trenera Jacka Winnickiego będzie gospodarz turnieju i obrońca tytułu na mistrzostwach Europy - Hiszpania.

W ME rywalami Polski w grupie B (11-28 czerwca) w rumuńskiej Oradei będą od 11 do 14 czerwca Turcja, Białoruś, Grecja i Włochy.

Polska - Kanada 49:53 (22:20, 2:14, 17:8, 8:11)

Polska: Katarzyna Krężel 12, Julie McBride 8, Agnieszka Skobel 6, Justyna Żurowska-Cegielska 5, Elżbieta Międzik 5, Magdalena Leciejewska 5, Dominika Owczarzak 2, Magdalena Ziętara 2, Małgorzata Misiuk 2, Magdalena Jujka 2, Martyna Koc 0, Paulina Pawlak 0.

Dowiedz się więcej na temat: koszykarska reprezentacja Polski