​37. Maraton Warszawski. Trzech Kenijczyków na podium

Kenijscy biegacze zdominowali 37. PZU Maraton Warszawski. Zwyciężył Ezekiel Omullo, który dystans 42 km 195 m pokonał w 2:09.19. Drugi był ubiegłoroczny triumfator Victor Kipchirchir - 2:10.45, a trzeci Johnstone Mayio - 2:10.58. W gronie kobiet wgrała Ruth Wanjiru - 2:29.39.

Najlepsi Polacy to warszawiacy - ósmy Dariusz Nożyński (2:25.13), dziewiąty Bartosz Olszewski (2:25.55). Trzecią wśród zawodniczek była Izabela Trzaskalska z AZS UMCS Lublin (2:35.33). Przed nią metę na Stadionie Narodowym minęła Lilia Fiskowicz z Mołdawii i klubu LKB Rudnik (2:35.12)

Maratoński dystans pokonało 6506 osób spośród 6583, które wystartowały. Ponadto rywalizację trzyosobowych sztafet ukończyło 291 zespołów.

Zdaniem organizatorów, trenerów, a przede wszystkim uczestników pogoda była w niedzielę idealna, zaś szczęście większości przyniósł... prawdziwy, dorodny zając, który przebiegł przed zawodnikami tuż przed startem. Natomiast na trasie było sporo "zajęcy", dyktujących tempo znajomym czy też grupom.

W biegu na dystansie 5 km, który pokonało 3428 osób, zwyciężyli: Łukasz Parszczyński (KS Podlasie Białystok) - 14.41 oraz Iwona Lewandowska (LKS Vectra Włocławek) - 16.01.