Artur Kozłowski mistrzem Polski na 10 km

29-letni Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz) został w Gdańsku mistrzem Polski na dystansie 10 km.

W 21. Biegu św. Dominika Polak zajął trzecie miejsce. Zwyciężył Kenijczyk Francis Kiplagat Lagat, a drugi był Ukrainiec Mykoła Juchymczuk.

Wicemistrzostwo Polski wywalczył 21-letni Szymon Kulka (ULKS Lipinki) - 30.15, a brązowy medal zdobył 28-letni Emil Dobrowolski (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) - 30.20. Kozłowski, który w zeszłym roku uplasował się na siódmej pozycji, a w klasyfikacji mistrzostw kraju był czwarty, w sobotę uzyskał czas 30.10.

Reklama

Nie wystartowali zawodnicy, którzy roku temu byli na podium: Marcin Chabowski (STS Pomerania Szczecinek), Radosław Kłeczek (KB Sporting Międzyzdroje) i Radosław Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław).

Łukasz Parszczyński (KS Podlasie Białystok), uczestnik halowych mistrzostw świata w Sopocie, wymieniany w gronie faworytów, wynikiem 31.07 zajął piąte miejsce, a generalnie dziesiąte.

Reprezentant Kenii po raz czwarty z rzędu, a w sumie jedenasty raz był najszybszy na 10-kilometrowej trasie. Lagat, któremu z pewnością najmniej przeszkadzał upał, uzyskał czas 29.45. Juchymczyk stracił do niego 20 sekund, natomiast czwarty na mecie, utytułowany Szwajcar Viktor Roethlin - 29.

Dla 40-letniego zawodnika ta impreza była generalnym sprawdzianem przed startem w maratonie w 22. mistrzostwach Europy w Zurychu (12-17 sierpnia). Czterokrotny olimpijczyk, który ma w dorobku także złoty i srebrny medal mistrzostw kontynentu oraz trzecie miejsce w mistrzostwach świata, zapowiedział wcześniej, że w Szwajcarii zakończy sportową karierę.

Rozegrany w zabytkowej scenerii Głównego Miasta w Gdańsku bieg elity na 10 km ukończyło 31 zawodników, natomiast we wszystkich sześciu biegach wzięło udział około 2500 osób.

Medaliści mistrzostw Polski na 10 km:

1. Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz)            30.10

2. Szymon Kulka (ULKS Lipinki)                    30.15

3. Emil Dobrowolski (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 30.20

Dowiedz się więcej na temat: Gdańsk | lekkoatletyka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje