Artur Noga nie awansował do finału 110 m ppł

Artur Noga nie wystąpi w wieczornym finale biegu na 110 m ppł podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata, które odbywają się w Moskwie. Polak zajął szóste miejsce w swoim biegu półfinałowym. Do finału awansowało po trzech najszybszych z każdego półfinału i dwóch z czasami.

Półfinał z udziałem Nogi był zdecydowanie szybszy od pierwszego, dlatego nawet piąte miejsce dawało awans do finału. Polak uzyskał 13,35, tracąc do wyprzedzającego go Brytyjczyka Williama Sharmana zaledwie 0,01 sekundy.

Reklama

Ten bieg wygrał Rosjanin Siergiej Szubienkow uzyskując 13,17. Reprezentant gospodarzy wyprzedził dwóch Amerykanów - Davida Olivera (13,18) i Ryana Wilsona (13,20). Na czwartym miejscu finiszował Jamajczyk Andrew Riley (13,30).

Za Nogą, który biegł na zewnętrznym torze i zaczął słabo, potem złapał rytm, ale końcówkę miał również gorszą, uplasowali się Wayne C. Davis z Trynidadu i Tobago (13,47) i Holender Gregory Sedoc (13,54).

Z pierwszego półfinału awans uzyskała tylko najszybsza trójka: Amerykanin Jason Richardson (13,34), Francuz Thomas Martinot-Lagarde (13,39) i kolejny reprezentant Stanów Zjednoczonych Aries Merritt (13,44).

Finał o godz. 19.30. Po nim w ostatniej konkurencji dnia o medale walczyć będą sprinterki w biegu na 100 m.

Dowiedz się więcej na temat: artur noga

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje