Cracovia Półmaraton Królewski: Maiyo Kimaiyo i Kejeta najszybsi

Kenijczyk Hilary Maiyo Kimaiyo i Etiopka Melat Kejeta zwyciężyli w czwartej edycji PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Bieg na dystansie 21,097 km, z metą w Tauron Arenie Kraków, ukończyło 8305 osób.

Maiyo Kimaiyo zwyciężył w Krakowie po raz drugi z rzędu. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Tomasz Grycko (UKS Baza Władysławowo), który finiszował na czwartym miejscu z czasem 1:04.27, tracąc do zwycięzcy 46 sekund.

- Jestem zadowolony ze startu, uzyskałem bardzo dobry czas, o minutę poprawiłem rekord życiowy. Biegam od trzynastu lat, moje wyniki są coraz lepsze. W tym roku zostałem mistrzem Polski w biegach przełajowych i ulicznym biegu na pięć kilometrów w Siedlcach - powiedział Grycko.

Wśród kobiet pierwsza minęła metę Kejeta, a najlepsza Polka - Michalina Mendecka (1 Second Team Łaziska Górne) była piąta z czasem 1:20.09.

Oprócz półmaratonu odbył się także bieg na dystansie 5 kilometrów "5 dla Kościuszki", z okazji dwusetnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki. Zwyciężył Ukrainiec Rusłan Sawczuk, a trzeci był Adam Czerwiński. Polak miał ogromnego pecha, gdyż prowadząc z wyraźną przewagą, został w pobliżu Tauron Areny skierowany w złym kierunku i wyprzedziło go dwóch rywali.

PZU Cracovia Półmaraton Królewski zakończył 2. Edycję Królewskiej Triady Biegowej organizowanej w stolicy Małopolski. Zainaugurował ją 16. PZU Cracovia Maraton (30 kwietnia), a drugim aktem był 11. PZU Bieg Trzech Kopców, który odbył się 1 października.