Diamentowa Liga: Rogowska i Urbanek na podium, znakomity Bolt

Anna Rogowska (SKLA Sopot) w skoku o tyczce i Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki) w rzucie dyskiem uplasowali się na trzecich miejscach w mityngu Diamentowej Ligi na stadionie Bislett w Oslo. Bieg na 200 m wygrał Usain Bolt czasem 19,79. Jamajczyk zdeklasował resztę stawki.

Zmagający się z bólem kręgosłupa w okolicach odcinka lędźwiowego dyskobol Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) spalił trzy próby.

Reklama

"To nie jest nic nowego, bowiem Piotrek ma wrodzone skrzywienie kręgosłupa i takie dolegliwości powtarzają się co jakiś czas. Poza tym do Norwegii poleciał przeziębiony" - powiedział trener wicemistrza olimpijskiego z Pekinu Witold Suski.

W sobotę jego podopieczny poprawił w holenderskim Hengelo własny rekord Polski o ponad dwa metry - 71,84.

Mistrzyni świata z Berlina Rogowska pokonała wysokość 4,50. Zwyciężyła Niemka Silke Spiegelburg - 4,65, po dogrywce z Greczynką Nikoletą Kyriakopoulou - 4,60.

Nie powiodło się faworytkom. Mistrzyni świata z Daegu Brazylijka Fabiana Murer miała trzy nieudane próby na 4,50. Z kolei tylko 4,30 skoczyła mistrzyni Europy z Helsinek Czeszka Jirina Svobodova, plasując się na szóstej pozycji.

Jedynym zawodnikiem z Europy w biegu na 3000 m z przeszkodami był Łukasz Parszczyński (Podlasie Białystok), który metę minął jako dziewiąty, ale uzyskał lepszy czas - 8.25,01 od wskaźnika PZLA na sierpniowe mistrzostwa świata w Moskwie (8.26,00). Przed nim finiszowało sześciu Kenijczyków, z których najszybszy był Conseslus Kipruto - 8.04,48. Za nim uplasował się mistrz olimpijski z Aten i Londynu Ezekiel Kemboi - 8.07,00.

Największe zainteresowanie widowni i mediów wzbudził bieg na 200 m, który wygrał Jamajczyk Usain Bolt. Sześciokrotny mistrz olimpijski rezultatem 19,79 odebrał po 17 latach Frankowi Fredericksowi z Namibii rekord mityngu wynoszący 19,82.

Wyniki mityngu Diamentowej Ligi na stadionie Bislett w Oslo:

KOBIETY

100 m

1. Iwet Łałowa (Bułgaria)                 11,04   

2. Murielle Ahoure (Wyb. Kości Słoniowej) 11,05   

3. Marija Riemień (Ukraina)               11,07   

800 m

1. Jekaterina Pojstogowa (Rosja)       1.59,39 

2. Natalija Lupu (Ukraina)             1.59,59 

3. Janeth Jepkosgei Busienei (Kenia)   2.00,09 

5000 m

1. Meseret Defar (Etiopia)        14.26,90

2. Viola Jelagat Kibiwot (Kenia)  14.33,48

3. Genzebe Dibaba (Etiopia)       14.37,68

100 m ppł

1. Tiffany Porter (W. Brytania)  12,76  

2. Sara Aerts (Belgia)           12,95   

3. Beate Schrott (Austria)       12,97   

400 m ppł

1. Zuzana Hejnova (Czechy)            53,60   

2. Perri Shakes-Drayton (W. Brytania) 54,03   

3. Dalilah Muhammad (USA)             54,33   

tyczka

1. Silke Spiegelburg (Niemcy)      4,65

2. Nikoleta Kyriakopoulou (Grecja) 4,60

3. Anna Rogowska (Polska)          4,50

wzwyż

1. Swietłana Szkolina (Rosja)     1,97    

2. Emma Green Tregaro (Szwecja)   1,95    

3. Anna Cziczerowa (Rosja)        1,95    

w dal

1. Shara Proctor (W. Brytania)  6,89    

2. Eloyse Lesueur (Francja)     6,68    

3. Jelena Sokołowa (Rosja)      6,65

trójskok

1. Caterine Ibargueen (Kolumbia)  14,81   

2. Olha Saladuha (Ukraina)        14,56   

3. Anna Piatych (Rosja)           14,16   

kula

1. Christina Schwanitz (Niemcy) 20,10   

2. Nadine Kleinert (Niemcy)     18,17   

3. Natalia Duco (Chile)         18,00   

MĘŻCZYŹNI

200 m

1. Usain Bolt (Jamajka)            19,79 najlepszy w br. wynik na świecie   

2. Jaysuma Saidy Ndure (Norwegia)  20,36   

3. James Ellington (W. Brytania)   20,55   

400 m  

1. Yousef Ahmed Masrahi (Arabia Saudyjska)   45,33   

2. Ramon Miller (Bahamy)                     45,58   

3. Nigel Levine (W. Brytania)                45,63   

 mila

1. Ayanleh Souleiman (Dżibuti)    3.50,53 

2. Nixon Kiplimo Chepseba (Kenia) 3.50,95 

3. James Kiplagat Magut (Kenia)   3.51,11 

 3000 m z przeszkodami

1. Conseslus Kipruto (Kenia)      8.04.48 

2. Ezekiel Kemboi (Kenia)         8.07.00 

3. Hillary Kipsang Yego (Kenia)   8.09.01

...

9. Łukasz Parszczyński (Polska)   8.25,01

 dysk

1. Gerd Kanter (Estonia)   65,52   

2. Ehsan Hadadi (Iran)     64,63   

3. Robert Urbanek (Polska) 64,58   

oszczep

1. Vitezslav Vesely (Czechy)      85,96   

2. Tero Pitkaemaeki (Finlandia)   84,74   

3. Thomas Roehler (Niemcy)        82,83

Dowiedz się więcej na temat: usain bolt | Anna Rogowska | Robert Urbanek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje