Diamentowa Liga - zwycięstwo Kamili Lićwinko w skoku wzwyż

Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok) skoczyła wzwyż 1,97 i wygrała tę konkurencję podczas mityngu Diamentowej Ligi w Birmingham.

Halowa mistrzyni świata trzy razy bez powodzenia atakowała dwa metry. Drugą lokatę zajęła Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław). Trenująca ze swoim mężem Michałem Lićwinko jako jedyna przeskoczyła 1,97. Druga z Polek uzyskała o trzy centymetry mniej.

Reklama

Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Maria Kuczina - 1,94.

Szósta w biegu na 1500 m była Renata Pliś. Lekkoatletka Maratonu Świnoujście miała czas 4.08,37. Zwyciężyła Holenderka etiopskiego pochodzenia Sifan Hassan - 4.00,30.

Wyniki mityngu Diamentowej Ligi w Birmingham:

Mężczyźni

   100 m

1. Marvin Bracy (USA)                   9,93

2. Adam Gemili (W. Brytania)            9,97

3. Mike Rodgers (USA)                   9,97                

   800 m

1. Nijel Amos (Botswana)             1.46,77

2. Adam Kszczot (Polska)             1.47,03

3. Marcin Lewandowski (Polska)       1.47,45                

   1500 m

1. James Kiplagat Magut (Kenia)      3.37,61

2. Hillary Cheruiyot Ngetich (Kenia) 3.38,42

3. Vincent Kibet (Kenia)             3.38,60                

   5000 m

1. Thomas Pkemei Longosiwa (Kenia)  13.07,26

2. Isiah Kiplangat Koech (Kenia)    13.11,22

3. Stephen Mokoka (RPA)             13.20,22                

   110 m ppł

1. Orlando Ortega (Kuba)               13,20

2. Garfield Darien (Francja)           13,25

3. Jeff Porter (USA)                   13,27

   w dal

1. Greg Rutherford (W. Brytania)        8,35

2. Mike Hartfield (USA)                 8,23

3. Daniel Bramble (W. Brytania)         8,17                

   trójskok

1. Christian Taylor (USA)              17,40

2. Benjamin Compaore (Francja)         17,01

3. Tosin Oke (Nigeria)                 16,71                

   oszczep

1. Julius Yego (Kenia)                 91,39

2. Vitezslav Vesely (Czechy)           88,18

3. Keshorn Walcott (Trinidad i Tobago) 86,43

Kobiety                

   200 m

1. Jeneba Tarmoh (USA)                 22,29

2. Allyson Felix (USA)                 22,29

3. Dina Asher-Smith (W. Brytania)      22,30

   400 m

1. Stephenie Ann McPherson (Jamajka)   52,14

2. Geisa Aparecida Coutinho (Brazylia) 52,59

3. Anyika Onuora (W. Brytania)         52,75

   800 m

1. Eunice Jepkoech Sum (Kenia)       1.59,85

2. Laura Muir (W. Brytania)          2.00,42

3. Joanna Jóźwik (Polska)            2.00,74

...

6. Angelika Cichocka (Polska)        2.01,66                

   1500 m

1. Sifan Hassan (Holandia)           4.00,30

2. Abeba Aregawi (Szwecja)           4.01,97

3. Laura Weightman (W. Brytania)     4.06,42

...

6. Renata Pliś (Polska)              4.08,37

  100 m ppł

1. Dawn Harper (USA)                   12,58

2. Brianna Rollins (USA)               12,63

3. Tiffany Porter (W. Brytania)        12,65                

   400 m ppł

1. Kaliese Spencer (Jamajka)           54,45

2. Cassandra Tate (USA)                54,73

3. Zuzana Hejnova (Czechy)             55,00                

   3000 m z przeszkodami

1. Virginia Nyambura (Kenia)         9.24,01

2. Hyvin Kiyeng Jepkemoi (Kenia)     9.25,20

3. Lydia Chepkurui (Kenia)           9.26,54                

   wzwyż

1. Kamila Lićwinko (Polska)             1,97

2. Justyna Kasprzycka (Polska)          1,94

3. Maria Kuchina (Rosja)                1,94                

   tyczka

1. Fabiana Murer (Brazylia)             4,72

2. Anżelika Sidorowa (Rosja)            4,62

2. Mary Saxer (USA)                     4,62                

   kula

1. Christina Schwanitz (Niemcy)        19,68

2. Cleopatra Borel (Trynidad i Tobago) 18,80

3. Tia Brooks (USA)                    18,67                

   dysk

1. Sandra Perkovic (Chorwacja)         69,23

2. Dani Samuels (Australia)            64,89

3. Melina Robert-Michon (Francja)      63,23

...

7. Żaneta Glanc (Polska)               59,18

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje