Farah i Isinbajewa najlepsi w plebiscycie AIPS Europe

Dwukrotny złoty medalista lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie na 5 i 10 km Brytyjczyk Mohammed Farah i triumfatorka skoku o tyczce Rosjanka Jelena Isinbajewa zwyciężyli w plebiscycie na najlepszych sportowców Europy zorganizowanym przez AIPS Europe.

AIPS Europe (poprzednia nazwa UEPS) jest największą sekcją kontynentalną Światowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej AIPS powstałą w Mediolanie-Maritimie w 1977 roku. W plebiscycie wzięli udział członkowie narodowych klubów dziennikarzy sportowych Europy.

Reklama

Farah zgromadził w 31. edycji plebiscytu, nazwanego w kategorii mężczyzn od 2003 roku Frank Taylor Trophy (na cześć byłego prezydenta AIPS i UEPS), 58 punktów i wyprzedził triumfatora tenisowych turniejów wielkoszlemowych French Open i US Open Hiszpana Rafaela Nadala - 49, mistrza świata Formuły 1 Niemca Sebastiana Vettela - 44 oraz francuskiego piłkarza Francka Ribery'ego 42.

Wśród kobiet - Evgen Bergant Trophy - zwyciężyła po raz trzeci Isinbajewa - 56 pkt przed słoweńską alpejką Tiną Maze - 49, pływaczkami Rosjanką Julią Jefimową - 41 i Litwinką Rutą Meilutyte - 36. Isinbajewa wygrała poprzednio w 2005 i 2008 roku.  

Dotychczasowi triumfatorzy plebiscytu:

mężczyźni - Frank Taylor Trophy

2013 Mo Farah (W. Brytania)           lekkoatletyka

2012 Novak Djokovic (Serbia)          tenis

2011 Novak Djokovic                   tenis

2010 Sebastian Vettel (Niemcy)        Formuła 1

2009 Roger Federer (Szwajcaria)       tenis

2008 Rafael Nadal (Hiszpania)         tenis

2007 Roger Federer                    tenis

2006 Roger Federer                    tenis

2005 Roger Federer                    tenis

2004 Roger Federer                    tenis

2003 Michael Schumacher (Niemcy)      Formuła 1

2002 Michael Schumacher               Formula 1

2001 Michael Schumacher               Formuła 1

2000 Pieter van Hoogenband (Holandia) pływanie

1999 Tomas Dvorak (Czechy)            lekkoatletyka

1998 Bjoern Daehlie (Norwegia)        biegi narciarskie

1997 Wilson Kipketer (Dania)          lekkoatletyka

1996 Aleksander Popow (Rosja)         pływanie

1995 Jonathan Edwards (W.Brytania)    lekkoatletyka

1994 Michael Schumacher               Formuła 1

1993 Linford Christie (W.Brytania)    lekkoatletyka

1992 Witalij Szczerbo (WNP)           gimnastyka sportowa 

1991 Siergiej Bubka (ZSRR)            lekkoatletyka

1990 Lothar Matthaeus (Niemcy)        piłka nożna

1989 Boris Becker (Niemcy)            tenis

1988 Siergiej Bubka                   lekkoatletyka

1987 Stephen Roche (Irlandia)         kolarstwo

1986 Boris Becker (Niemcy)            tenis

1985 Siergiej Bubka                   lekkoatletyka

1984 Michel Platini (Francja)         piłka nożna

1983 Michael Gross (Niemcy)           pływanie

kobiety - Evgen Bergant Trophy 

2013 Jelena Isinbajewa (Rosja)          lekkoatletyka

2012 Jessica Ennis (W.Brytania)         lekkoatletyka

2011 Federica Pellegrini (Włochy)       pływanie

2010 Blanka Vlasic (Chorwacja)          lekkoatletyka

2009 Blanka Vlasic                      lekkoatletyka

2008 Jelena Isinbajewa                  lekkoatletyka

2007 Justine Henin (Belgia)             tenis

2006 Justine Henin-Hardenne (Belgia)    tenis

2005 Jelena Isinbajewa                  lekkoatletyka

2004 Kelly Holmes (W.Brytania)          lekkoatletyka

2003 Justine Henin-Hardenne             tenis

2002 Justine Henin-Hardenne             tenis

2001 Swietłana Chorkina (Rosja)         gimnastyka sportowa

2000 Inge de Bruijn (Holandia)          pływanie

1999 Gabriela Szabo (Rumania)           lekkoatletyka

1998 Larysa Łazutina (Rosja)            biegi narciarskie

1997 Martina Hingis (Szwajcaria)        tenis

1996 Swietłana Mastierkowa (Rosja)      lekkoatletyka

1995 Steffi Graf (Niemcy)               tenis

1994 Manuela Di Centa (Włochy)          biegi narciarskie

1993 Franziska van Almsick (Niemcy)     pływanie

1992 Krisztina Egerszegi (Węgry)        pływanie

1991 Monica Seles (Jugosławia)          tenis

1990 Katrin Krabbe (Niemcy)             lekkoatletyka

1989 Steffi Graf                        tenis

1988 Kristin Otto (NRD)                 pływanie

1987 Steffi Graf                        tenis

1986 Heike Drechsler (NRD)              lekkoatletyka

1985 Marita Koch (NRD)                  lekkoatletyka

1984 Marja-Liisa Kirvesniemi (Finlandia) biegi narciarskie

1983 Jarmila Kratochvilova (Czechosłowacja)     lekkoatletyka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje