Hołub ze złotym, Linkiewicz ze srebrnym medalem Uniwersjady

Małgorzata Hołub wygrała bieg na 400 metrów podczas 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Wcześniej Joanna Linkiewicz zdobyła 500. w historii występów na uniwersjadach medal dla Polski. Polska lekkoatletka sięgnęła po srebrny medal w biegu na 400 metrów przez płotki.

Złoty medal Hołub to trzynasty krążek Polaków w Tajpej i już trzeci wywalczony we wtorek. Polka uzyskała czas 51,76 sek.

W tym samym biegu szóste miejsce zajęła inna polska biegaczka Iga Baumgart.

Wcześniej na 400 m przez płotki Joanna Linkiewicz uzyskała czas 55,90 sek. i do złotej medalistki, Włoszki Ayomido Folorunso, straciła 0,27 sek.

W tym samym biegu finałowym wystartowała także inna polska biegaczka Aleksandra Gaworska, która przybiegła do mety na czwartej pozycji.

Medal Linkiewicz jest 12. w Tajpej i 500. w historii startów polskich sportowców w uniwersjadach letnich i zimowych.

Dziś także Bartosz Kołecki zdobył brązowy medal w taekwondo. To drugi krążek ekipy taekwondzistów w Tajpej.

W czwartek pierwszy polski medal w historii tej dyscypliny na uniwersjadach - srebrny - zdobyła Aleksandra Kowalczuk.

- Cieszę się bardzo, że Ola wczoraj rozwiązała worek, a dzisiaj ja dołożyłem do tego kolejny medal. Mam nadzieję, że na tym nie skończymy, bo jeszcze w sobotę są zawody drużynowe, choć akurat ja w nich nie startuję - mówił Kołecki, który startował w kategorii -87 kg.

Polak miał ochotę na walkę w finale, ale nie dał rady w półfinale Koreańczykowi Seunghwanowi Lee.

WS

Dowiedz się więcej na temat: Joanna Linkiewicz | lekkoatletyka | Uniwersjada w Tajpej