Kamila Lićwinko: Jestem gotowa skakać wyżej

Kamila Lićwinko, halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż, uważa, że na kolejnych zawodach może skoczyć wyżej niż w Sopocie, gdzie w sobotę wynikiem 2,00 m zdobyła złoty medal. We wtorek jej wyczyn nagrodziły władze Białegostoku, gdzie mieszka i trenuje.

Lićwinko trenuje w klubie Podlasie Białystok. We wtorek prezydent tego miasta Tadeusz Truskolaski gratulował jej zwycięstwa.

Reklama

Truskolaski powiedział, że złoty medal Lićwinko to "wybitne osiągnięcie" dla miasta. Poinformował też, że przyznał jej nagrodę w wysokości 20 tys. zł, która jednak ze względów formalnych zostanie przekazana medalistce w późniejszym terminie. Mówił, że trzeba ten sukces uhonorować, choć - jak zaznaczył - nie pieniądze są najważniejsze. "Chodzi o realizację siebie, swojej pasji i ogromnej przygody i swojego talentu" - dodał.

Lićwinko podkreśliła podczas spotkania, że cieszy się, iż jej praca została doceniona. Powiedziała, że ten sukces dodał jej skrzydeł i - jak zapewniła - na pewno nie spocznie na laurach.

Pytana przez dziennikarzy o plany na najbliższe miesiące powiedziała, że niebawem czeka ją zgrupowanie na Teneryfie, następnie we Włoszech, a później już zawody. "Myślę, że jestem gotowa skakać wyżej. Ja już byłam gotowa na to teraz,  zimą" - zaznaczyła.

Jednak - jak zauważyła - na mistrzostwach w Sopocie okoliczności nie pozwoliły jej na to. Mówiła, że było trzeba skakać wysoko w eliminacjach - 195 cm, sam konkurs też był mocny. Dodała, że to wszystko sprawiło, iż na koniec "zabrakło sił".

Lićwinko trenuje w Białymstoku, w hali przy Zespole Szkół Rolniczych. Pytana, czy w mieście potrzebna jest hala sportowa, odpowiedziała, że jej zdaniem nie. Dodała, że ma gdzie trenować, a hala jest dobrze wyposażona.

Lićwinko jest rekordzistką Polski w hali (2,00) i halową mistrzynią świata. Jest wieloletnią sportową stypendystką prezydenta Białegostoku, przez sześć lat - jak poinformowała rzeczniczka prezydenta miasta Urszula Mirończuk - otrzymała w sumie 68 tys. zł.

Dowiedz się więcej na temat: Kamila Lićwinko

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje