Lekkoatletyczne ME. Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic w finale 400 m

Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic wygrały swoje biegi półfinałowe na 400 m i awansowały do sobotniego finału. O medale nie powalczy inna podopieczna trenera Aleksandra Matusińskiego Małgorzata Hołub-Kowalik.

Celem numer jeden dla wspomnianej trójki jest sztafeta 4 x 400 m, dlatego dobra forma w biegach indywidualnych cieszy. Jako pierwsza na bieżni pojawiła się Małgorzata Hołub-Kowalik, która w środkowej części dystansu zaczęła tracić do rywalek i na końcowej prostej nie zdołała osiągnąć miejsca w czołówce. Szybki bieg ukończyła z czasem 51,74 na piątej pozycji.

Życiową formę w drugim półfinale zaprezentowała Iga Baumgart-Witan. Doświadczona lekkoatletka od pierwszych metrów utrzymywała się w czołówce, skutecznie wyprzedzając rywalki po wyjściu na prostą. Szczęśliwa na ostatnich metrach biegaczka jako pierwsza przekroczyła linię mety, osiągając rekord życiowy 51,35 sek.

Całkowicie pod dyktando Justyny Święty-Ersetic rozegrał się trzeci półfinał. Kończąca naszą sztafetę lekkoatletka od początku do końca dyktowała tempo rywalką. Bieg ukończyła z trzecim czasem (51,23), ale na drugiej części prostej wyraźnie zwolniła, z dużym spokojem kontrolując swoje pierwsze miejsce.

Finał 400 m w sobotę o 20.12, półtorej godziny później bieg sztafetowy.

Dowiedz się więcej na temat: Iga Baumgart | Justyna Święty-Ersetic