Lekkoatletyczne ME. Odległe miejsce Pawła Wiesiołka

Paweł Wiesiołek po trzech konkurencjach dziesięcioboju w mistrzostwach Europy zajmuje 23. miejsce. Polak nieźle rozpoczął rywalizację, ale w kolejnych konkurencjach wtorkowego przedpołudnia wypadł nie najlepiej.

Dziesięcioboiści rozpoczęli zmagania od biegu na 100 m. Polak startował w trzeciej grupie i choć został w blokach ukończył rywalizację na trzecim miejscu. Czasem 10,95 s o 0,01 s poprawił swój najlepszy wynik w sezonie.

Reklama

Skok w dal obfitował w niespodzianki. Zaliczani do grona faworytów Ruben Gado oraz Kevin Mayer spalili trzy swoje próby, przez co nie zostali sklasyfikowani. Wiesiołek również nie miał zaliczonych dwóch pierwszych skoków, dlatego w ostatnim nie ryzykował i skoczył zachowawczo 6,93 m. Ten wynik oznaczał spadek w klasyfikacji generalnej.

Niestety nie lepiej było w pchnięciu kulą. Tylko jedna z prób Polaka została zaliczona przez sędziów. Pchnięcie na odległość 12,79 było gorsze od jego najlepszego wyniku w sezonie o 1,33 m.

Polak, który był nieobecny na dwóch poprzednich imprezach, po trzech konkurencjach z dorobkiem 2323 punktów zajmuje 23. miejsce. Wiesiołek do prowadzącego Norwega Martina Roe traci 350 punktów.

W wieczornej sesji dziesięcioboiści będą skakać wzwyż i pobiegną na 400 m.

Dowiedz się więcej na temat: Paweł Wiesiołek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje