Lekkoatletyczne ME. Pewny awans Marcina Lewandowskiego do finału 1500 m

Marcin Lewandowski wygrał swój bieg eliminacyjny na 1500 metrów i w dobrym stylu awansował do piątkowego finału tej konkurencji na rozgrywanych w Berlinie lekkoatletycznych mistrzostwach Europy.

Siódmy zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw świata pobiegł w drugim z trzech zaplanowanych na środę biegów eliminacyjnych. Awans do finału dawało zajęcie jednego z trzech pierwszych miejsc w każdym z biegów, a dodatkowo premiowano trzech zawodników z najlepszymi czasami z dalszych miejsc.

Reklama

Marcin Lewandowski na początku swojego biegu ustawił się z tyłu stawki i tylko swojemu dobremu refleksowi zawdzięczał to, że nie przewrócił się po kolizji w środku stawki. Upadek zaliczył wtedy m.in. Norweg Filip Ingebrigtsen, lecz jednemu z faworytów do złotego medalu udało się pozbierać na czas i ostatecznie ukończyć go na trzeciej pozycji.

Spokojnie cały dystans przebiegł za to Polak, który na 200 metrów przed metą rozpoczął finisz i z czasem 3:40.74 przekroczył metę jako pierwszy. Finał 1500 metrów zostanie rozegrany w piątek wieczorem.

Transmisje z Berlina do niedzieli w Eurosporcie i usłudze Eurosport Player.

Wojciech Malinowski

Reklama

Reklama

Reklama