Lekkoatletyczne MŚ - 43 polskich zawodników z minimami

43 polskich lekkoatletów uzyskało już minima na sierpniowe mistrzostwa świata w Pekinie.

Ponad 40 lekkoatletów - 20 kobiet i 23 mężczyzn uzyskało już dwukrotnie minima PZLA na 15. mistrzostwa świata (22-30 sierpnia).

W tej grupie tylko 19-letnia Sofia Ennaoui może pochwalić się wskaźnikami w dwóch konkurencjach - w biegach na 800 i 1500 m.

Waleczna juniorka LKS Lubusz Słubice w tym sezonie zaskoczyła wszystkich, kiedy z powodzeniem zaczęła rywalizować z seniorkami.

Reklama

W sześciu konkurencjach - kobiecym rzucie młotem i biegu na 1500 m oraz w męskich: 800 m, rzucie oszczepem, skoku o tyczce i chodzie na 50 km - wskaźniki uzyskało po trzech lekkoatletów.

Zawodnicy z minimum PZLA (w nawiasach) na 15. mistrzostwa świata w lekkoatletyce w Pekinie (22-30 sierpnia) - stan na 16 lipca:

kobiety

100 m (11,30)

Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory)

Marika Popowicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

400 m (51,75)

Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań)

800 m (2.01,00)

Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa)

Sofia Ennaoui (LKS Lubusz Słubice)

1500 m (4.06,00)

Angelika Cichocka (SKLA Sopot)

Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście)

Sofia Ennaoui (LKS Lubusz Słubice)

maraton (2:30.30)

Iwona Lewandowski (LKS Vectra Włocławek) Monika Stefanowicz (WKS Grunwald Poznań)

100 m ppł (12,98)

Karolina Kołeczek (MUKS Wisła Junior Sandomierz)

400 m ppł (55,90)

Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław)

wzwyż (1,94)

Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok)

kula (17,80)

Paulina Guba (OKS Start Otwock)

dysk (61,00)

Żaneta Glanc (OŚ AZS Poznań)

młot (70,50)

Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa)

Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań)

Malwina Kopron (OŚ AZS Poznań)

siedmiobój (6100 pkt)

Karolina Tymińska (SKLA Sopot)

chód 20 km (1:33.00)

Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice)

Katarzyna Golba  (AZS AWF Katowice)

mężczyźni

200 m (20,45)

Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn)

800 m (1.45,60)

Adam Kszczot (RKS Łódź)

Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa)

maraton (2:10.30)

Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań)

400 m ppł (49,45)

Patryk Dobek (SKLA Sopot)

3000 m z przeszkodami (8.24,00)

Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów)

tyczka (5,70)

Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) Piotr Lisek (OSOT Szczecin) Robert Sobera (AZS AWF Wrocław)

kula (20,45)

Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa)

Jakub Szyszko (WKS Śląsk Wrocław)

dysk (65,00)

Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław)

Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki)

młot (76,50)

Paweł Fajdek (Agros Zamość)

Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok)

oszczep (82,00)

Marcin Krukowski (Warszawianka)

Kacper Oleszczuk (Polonia Pasłęk)

Hubert Chmielak (AZS AWFiS Gdańsk)

dziesięciobój (8100 pkt)

Paweł Wiesiołek (Warszawianka)

chód 50 km

Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec)

Łukasz Nowak (OŚ AZS Poznań)

Adrian Błocki (AZS AWF Katowice)

Dowiedz się więcej na temat: lekkoatletyka | mistrzostwa świata | pzla

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje