Lekkoatletyczne MŚ. Ewa Swoboda i Anna Kiełbasińska polecą do Londynu

Ewa Swoboda (KS AZS AWF Katowice) i Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) polecą na lekkoatletyczne mistrzostwa świata, które w przyszły piątek rozpoczną się w Londynie.

W środę Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił 49-osobową kadrę i zaznaczył, że jeszcze trzy osoby: sprinterki Ewa Swoboda i Anna Kiełbasińska oraz biegająca na 400 m ppł Emilia Ankiewicz czekają na zaproszenia IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych).

Reklama

Przepustki otrzymały Swoboda i Kiełbasińska. Pierwsza z nich wywalczyła w tym seoznie brązowy medal halowych mistrzostw Europy, młodzieżowe mistrzostwo Europy oraz mistrzostwo Polski. Z kolei Kiełbasińska pobiła "życiówkę" podczas drużynowych ME, na których zajęła drugie miejsce.

W efekcie polska reprezentacja na 16. mistrzostwa świata liczy 51 zawodników i zawodniczek. Prezes PZLA Henryk Olszewski liczy na pięć medali, ale szacuje się, że mamy dziesięć realnych medalowych szans.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Londynie:

Kobiety

100 m

Ewa Swoboda (KS AZS AWF Katowice)

200 m

Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot)

400 m, 4x400 m

Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz)

Martyna Dąbrowska (Bojary Białystok)

Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin)

Justyna Święty (AZS AWF Katowice)

800 m, 1500 m

Angelika Cichocka (SKLA Sopot)

800 m

Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa)

1500 m

Sofia Ennaoui (MKL Szczecin)

400 m ppł

Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław)

maraton

Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek)

Izabela Trzaskalska (AZS UMCS Lublin)

wzwyż

Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok)

trójskok

Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań)

kula

Klaudia Kardasz (Podlasie Białystok)

Paulina Guba (OKS Start Otwock)

młot

Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań)

Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin)

Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa)

oszczep

Marcelina Witek (KS Polanik Piotrków Trybunalski)

4x400 m

Aleksandra Gaworska (AZS AWF Kraków)  

Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań)

Mężczyźni                  

400 m

Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)

800 m

Adam Kszczot (RKS Łódź)

800 m, 1500 m

Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów)

110 m ppł

Damian Czykier (Podlasie Białystok)

400 m ppł, 4x400 m

Patryk Dobek (SKLA Sopot)

3000 m z przeszkodami

Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów)

wzwyż

Sylwester Bednarek (RKS Łódź)

tyczka

Piotr Lisek (OSOT Szczecin)

Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

w dal

Tomasz Jaszczuk (WLKS Nowe Iganie)

kula

Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno)

Michał Haratyk (AZS AWF Kraków)

Jakub Szyszkowski (WKS Śląsk Wrocław)

dysk

Piotr Małachowski ( WKS Śląsk Wrocław)

Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki)

młot

Paweł Fajdek (Agros Zamość)

Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok)

oszczep

Marcin Krukowski (Warszawianka)

chód na 20 km

Artur Brzozowski (AZS AWF Katowice)

Damian Błocki (MKL Szczecin)

Jakub Jelonek (AZS AWF Kraków)

chód na 50 km

Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec)

Adrian Błocki (AZS AWF Katowice)

Rafał Fedaczyński (AZS UMCS Lublin)

4x400 m

Kajetan Duszyński (AZS Łódź)

Dariusz Kowaluk (AZS AWF Warszawa)

Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław)   

Tymoteusz Zimny (Baszta Szamotuły)

Dowiedz się więcej na temat: lekkoatletyczne MŚ | Ewa Swoboda | Anna Kiełbasińska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje