Lekkoatletyczne MŚ: Joanna Linkiewicz odpadła w półfinale 400 m ppł

Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław) odpadła w półfinale biegu na 400 metrów przez płotki na mistrzostwach świata w Pekinie. Tegoroczna zwyciężczyni uniwersjady i mistrzostw Polski uzyskała w gronie 37 startujących 24. wynik - 56,51.

Gdyby kwalifikacje odbywały się wyłącznie na podstawie czasów, to Linkiewicz byłaby w półfinale. Tak jednak nie jest. Z pięciu serii awansowały cztery zawodniczki oraz cztery z najlepszymi czasami. Wrocławianka zajęła piąte miejsce w piątej serii i generalnie 25.

Reklama

"Niewiele mi zabrakło, ale warunki były niesprzyjające. Bardzo wiało - pierwsze 200 m z wiatrem, więc wpadałam na płotki. Myślałam, że w końcówce jeszcze dogonię czwartą, ale się nie udało. Jest mi przykro, bo liczyłam na półfinał" - przyznała Linkiewicz, która ma szansę wystąpić jeszcze w sztafecie 4x400 m.

"Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Podejmie ją trener Aleksander Matusiński. Jeżeli mnie wystawi, to dam z siebie wszystko. Jak nie, to będę z całych sił kibicować dziewczynom" - dodała.

Najszybszą w eliminacjach 400 m ppł była Amerykanka Cassandra Tate (54,27), która w marcu ubiegłego roku wywalczyła z koleżankami w Sopocie złoty medal halowych mistrzostw świata w sztafecie 4x400 m.

Sprawdź, kiedy mamy szanse na kolejne medale

Dowiedz się więcej na temat: Joanna Linkiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje