Lekkoatletyczne MŚ: Kovacs mistrzem świata, Majewski szósty

Joe Kovacs mistrzem świata w pchnięciu kulą. Amerykanin pchnął na odległość 21,93 i wyprzedził Niemca Davida Storla i Jamajczyka O’Dayne Richardsa. Szóste miejsce w finałowym konkursie zajął Tomasz Majewski.

Konkurs finałowy w pchnięciu kulą w Pekinie był niezwykle emocjonujący. Do ostatniej serii ważyły się losy zwycięstwa, które ostatecznie przypadło Amerykaninowi Joe Kovacsowi.

Reklama

Reprezentant USA pchnął w najlepszej próbie na odległość 21,93 m. Drugie miejsce zajął Niemiec David Storl, który osiągnął wynik 21,74. Na najniższym stopniu podium stanie natomiast Jamajczyk O’Dayne Richards z wynikiem 21,69.

Blisko podium był także reprezentant Nowej Zelandii Tomas Walsh - 21,58 m. Wyraźną stratę do najlepszej czwórki mieli Amerykanin Reese Hoffa i Polak Tomasz Majewski, którzy osiągnęli wyniki około 21 metra.

Dla Majewskiego mistrzostwa świata w Pekinie to ostatnia taka impreza w karierze. Słynny polski lekkoatleta po przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zamierza bowiem zakończyć karierę.


Wyniki konkursu finałowego:

1. Joe Kovacs (Stany Zjednoczone) 21,93 m

2. David Storl (Niemcy) 21,74

3. O'Dayne Richards (Jamajka) 21,69

(...)

6. Tomasz Majewski (Polska) 20,82

Sprawdź, kiedy mamy szanse na kolejne medale

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Majewski | Reese Hoffa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje