Lekkoatletyczne MŚ: Miguel Angel Lopez wygrał chód na 20 km

Hiszpan Miguel Angel Lopez zwyciężył w chodzie na 20 km na mistrzostwach świata w Pekinie. 27-letni zawodnik osiągnął czas 1:19.14 i o 15 sekund wyprzedził Chińczyka Zhen Wanga oraz o 43 s Benjamina Thorne’a. Kanadyjczyk ustanowił rekord kraju. Polacy nie startowali.

Lopez był w gronie faworytów. Jest mistrzem Europy z Zurychu 2014, bardzo dobrze radzi sobie z presją i umie przygotować się do najważniejszych imprez. Mimo wszystko walka z Chińczykiem trwała do samego końca. To największy sukces Lopeza w karierze. Dwa lata temu w Moskwie wywalczył brąz. Jest także młodzieżowym mistrzem Europy z Kowna (2009).

Reklama

Zebrani na Stadionie Narodowym kibice trzymali jednak kciuki za Wanga, brązowego medalistę londyńskich igrzysk. Gdy na ostatnie 100 metrów wszedł na bieżnię, przywitał go głośny aplauz.

Trzecia lokata Thorne’a jest sporą niespodzianką. Kanadyjczyk nie był wymieniany w gronie faworytów, jest też mało znany na lekkoatletycznej scenie. Potrafił jednak świetnie poradzić sobie z upałem (24-28 stopni).

Medaliści chodu na 20 km:

1. Miguel Angel Lopez (Hiszpania)  1:19.14

2. Zhen Wang (Chiny)               1:19.29

3. Benjamin Thorne (Kanada)        1:19.57

Sprawdź, kiedy mamy szanse na kolejne medale

Dowiedz się więcej na temat: Miguel Angel Lopez

Reklama

Reklama

Reklama