Lekkoatletyczne MŚ. Świetny bieg Patryka Dobka w półfinale 400 m ppł

Patryk Dobek, z najlepszym w sezonie czasem 48.75, zajął drugie miejsce w swoim półfinałowym biegu na 400 metrów przez płotki na rozgrywanych w Berlinie lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. Polak z drugim czasem zakwalifikował się do finału, który zostanie rozegrany w czwartek wieczorem.

Dla Patryka Dobka bieg półfinałowy był pierwszym występem podczas trwającej w Berlinie imprezy. Polak, dzięki osiągniętemu w sezonie czasowi 49.01, nie musiał bowiem biec w eliminacjach.

24-letni biegacz wystartował w pierwszym z trzech biegów półfinałowych. Dobek rozpoczął go spokojnie, ale znakomicie pobiegł w jego drugiej części, a na ostatniej prostej wyprzedził Niemca Luke'a Campbella i z najlepszym w sezonie czasem 48.75 zajął drugie miejsce. To dało mu bezpośredni awans do finału. Przed Polakiem finiszował tylko zdecydowany faworyt do złotego medalu Norweg Karsten Warholm (48.67), który osiągnął też najszybszy czas w półfinałach.

Finałowy bieg 400 metrów przez płotki zostanie rozegrany w czwartek o godz. 20:15. Patryk Dobek zakwalifikował się do niego z drugim rezultatem. gdyż zwycięzcy dwóch pozostałych biegów półfinałowych osiągnęli gorsze wyniki od Polaka.

Transmisje z mistrzostw Europy w Berlinie do niedzieli w Eurosporcie i usłudze Eurosport Player.