Maraton w Nowym Jorku odwołany po huraganie Sandy

Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanego na niedzielę maratonu. Powodem są zniszczenia, jakie spowodował szalejący w ostatnich dniach huragan Sandy. Do biegu zgłoszonych było było 47 tys. osób z całego świata.

Początkowo planowano, że dystans 42 km 195 m rozpocznie się na Staten Island, a później trasa biegu miała poprowadzić przez Most Brooklyński i centralne dzielnice. W ubiegłym roku ponad 50 tysięcy uczestników do walki dopingowało dwa miliony kibiców.

Reklama

Po przejściu huraganu Sandy, który w rejonie Nowego Jorku spowodował śmierć 38 osób, pojawiły się opinie, że bieg powinien zostać odwołany lub przełożony na inny termin. Jeszcze w czwartek burmistrz Bloomberg był innego zdania i potwierdził, że rywalizacja odbędzie się zgodnie z planem. W piątek maraton jednak odwołał.

Huragan uderzył w poniedziałek w stany północno-wschodniego wybrzeża USA, paraliżując częściowo życie i powodując ogromne zniszczenia, wstępnie oceniane na 20 mld dolarów. Na obszarach dotkniętych kataklizmem mieszka około 50 milionów ludzi.

W Nowym Jorku pożary zniszczyły ponad 50 domów, zalane zostało kilka stacji metra, uszkodzone były dwie elektrownie.

Dowiedz się więcej na temat: maraton | lekkoatletyka | Nowy Jork | Nowojorski maraton

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje