Mityng w Wiedniu: Karol Zalewski wygrał bieg na 200 m

Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) rekordem życiowym 20,96 wygrał bieg na 200 m halowego mityngu lekkoatletycznego w Wiedniu. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został (rywalizowano w 16 seriach) Przemysław Słowikowski (Flota Gdynia) - 21,47.

Zalewski poprawił "życiówkę" w odstępie 10 dni. 19 stycznia w Spale pokonał 200 m w 21,17. Tym samym podopieczny Zbigniewa Ludwichowskiego podtrzymał tradycję dobrych występów polskich sprinterów w hali Ferry Dusika.

Dwanaście lat temu trzy najlepsze rezultaty w historii PZLA zostały uzyskane w półfinałowych biegach halowych mistrzostw Europy: 20,55 Marcin Urbaś, 20,68 Robert Maćkowiak i 20,75 Marcin Jędrusiński.

Na dystansie 400 m szóste miejsce zajął Piotr Wiaderek - 47,81, a siódme Zuzanna Leszczyńska (oboje AZS AWFiS Gdańsk) - 56,09.

Dowiedz się więcej na temat: Karol Zalewski