Nowe wyzwanie mistrza olimpijskiego Ashtona Eatona

Mistrz olimpijski i mistrz świata z Moskwy w dziesięcioboju Ashton Eaton ma nowe wyzwanie. W następnym roku chce startować w trudnym, technicznym biegu 400 m ppł. Potwierdził to na jednym z portali społecznościowych.

Trener rekordzisty świata (9039 pkt w 2012 roku) uważa, że to bardzo dobry pomysł.

Reklama

"Ashton przyszedł z tym pomysłem zanim mu to zaproponowałem. Dobrze biega przez płotki. Nie chcę niczego przewidywać, ale myślę, że może na tym dystansie być w elicie" - napisał na stronie internetowej trener Harry Marra.

Eaton może w następnym sezonie eksperymentować z treningiem, ponieważ w 2014 roku nie ma mistrzostw świata na otwartym stadionie, a Amerykanin uzyskał już kwalifikację do światowego czempionatu w 2015 w Pekinie.

Eaton jest drugim sportowcem w historii, po Czechu Romanie Sebrle, który przekroczył barierę 9000 punktów. Jego mama uprawiała lekkoatletykę, a dziadek był zawodnikiem ligi futbolu amerykańskiego w zespole Michigan State University. Przygodę ze sportem rozpoczynał od koszykówki, biegów, piłki nożnej i zapasów. Jest absolwentem psychologii University of Oregon.

Dowiedz się więcej na temat: Ashton Eaton

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje