Odzyskano strój Cathy Freeman z ceremonii otwarcia igrzysk w 2000 roku

Biało-srebrny kombinezon, który miała na sobie biegaczka Cathy Freeman podczas zapalania znicza igrzysk w Sydney, został odesłany przez tajemniczego nadawcę - poinformował Australijski Komitet Olimpijski (AOC). Strój zaginął 14 lat temu.

Kombinezon Freeman zniknął z przebieralni tuż po uroczystości. Uznano wówczas, że prawdopodobnie ktoś ukradł go, by mieć pamiątkę.

Reklama

W ubiegłym tygodniu do muzeum klubu krykieta w Melbourne trafiła nadana przez anonimową osobę przesyłka, w której znajdował się identyczny strój.

"Tamtejsza policja jest w posiadaniu ubioru, który mógł być noszony przez Cathy Freeman podczas ceremonii otwarcia w 2000 roku. To, co się z nim stało, było przez ostatnie lata przedmiotem licznych dyskusji, ponieważ stanowi on ważną część olimpijskiej historii Australii. Mamy nadzieję. że okaże się on autentyczny i zagadka zostanie wreszcie rozwiązana" - napisano w komunikacie AOC.

Jeśli tak się stanie, to kombinezon ma zostać przekazany Freeman, która sama zadecyduje o jego dalszych losach.

41-letnia obecnie australijska biegaczka, która podczas igrzysk w Sydney wywalczyła złoty medal na 400 m, jest Aborygenką.

Dowiedz się więcej na temat: Cathy Freeman | sydney | igrzyska olimpijskie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje