PŚ w kolarstwie górskim: Włoszczowska siódma w Meribel

Maja Włoszczowska zajęła siódme miejsce w ostatnich w sezonie zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim we francuskim Meribel. Zwyciężyła jej koleżanka z drużyny Liv Pro XC Team Szwajcarka Jolanda Neff, która już wcześniej zapewniła sobie triumf w cyklu.

Inna zawodniczka tej ekipy Francuzka Pauline Rrand Prevot zajęła w niedzielę trzecie miejsce.

Katarzyna Solus-Miśkowicz uplasowała się na 23. pozycji, a na 25. zawody ukończyła Anna Szafraniec. Agata Tamulewicz miała stratę czterech okrążeń, a Paula Gorycka nie ukończyła wyścigu.

Włoszczowska zakończyła sezon na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 788 punktów. Neff ma ich 1300.

W rywalizacji mężczyzn najlepszy był w niedzielę drugi w klasyfikacji generalnej Szwajcar Nino Schurter. Ukończył trasę w 1:33,06 i wyprzedził triumfatora cyklu Francuza Juliena Absalona o 13 sekund. Trzecie miejsce zajął Niemiec Manuel Fumic - 37 s za zwycięzcą.

Marek Konwa był 77., Kornel Osicki - 82., Marcin Kawalec - 87., a Piotr Kurczab został sklasyfikowany na 93. pozycji.