• 6 .Olympique Marsylia (10 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (10 pkt.)
  • 8 .Dijon FCO (10 pkt.)

Bezbramkowy remis AS Monaco. Debiut Kurzawy w Ligue 1

Bezbarwnie zaprezentowało się przed własnymi kibicami Monaco, które mierzyło się z Lille. Po słabym spotkaniu mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Rzutu karnego nie wykorzystał Radamel Falcao. Kamil Glik rozegrał 90 minut. W Ligue 1 zadebiutował Rafał Kurzawa, jednak jego Amiens przegrało u siebie z Montpellier 1-2.

Ligue 1 - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

W pierwszej kolejce Monaco pokonało na wyjeździe Nantes 3-1. Trzy zdobyte bramki wskazywałyby na to, że goście bez większych problemów poradzili sobie z rywalami, tymczasem rzeczywistość była zupełnie inna. Podopieczni Leonardo Jardima niemiłosiernie się męczyli i wszystkie gole w tym spotkaniu strzelone zostały w ostatnich dwudziestu kilku minutach. Podobnie wyglądało starcie „Les Monegasques” z Lille, które w poprzednim sezonie ledwo utrzymało się w Ligue 1.

Przez długie minuty w meczu na Stade Louis II niewiele się działo. W pierwszej połowie częściej strzelali, bez powodzenia, goście, natomiast Monaco rozczarowywało. Dopiero w 67. minucie wicemistrz Francji mógł otworzyć wynik spotkania. We własnym polu karnym przewinienie popełnił Zeki Celik i sędzia podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł Radamel Falcao. Kolumbijczyk strzelił słabo, a jego intencje wyczuł Mike Maignan, który po interwencji utrzymał futbolówkę w rękach.

W odpowiedzi groźny strzał oddał Nicolas Pepe, ale świetną paradą popisał się Diego Benaglio.

Kibice w spotkaniu Monaco z Lille nie doczekali się na gole. Kamil Glik rozegrał 90 minut na środku obrony drużyny gospodarzy.

Debiut w Ligue 1 zaliczył Rafał Kurzawa. Polak, który niedawno podpisał kontrakt z Amiens, wszedł na boisko w 72. minucie meczu, w którym jego nowy zespół podejmował Montpellier. Były zawodnik Górnika Zabrze na murawie pojawił się w momencie, gdy gospodarze przegrywali 0-2. W 82. minucie rozmiary porażki zmniejszył Moussa Konate, który trafił z rzutu karnego.

Dowiedz się więcej na temat: AS Monaco | Rafał Kurzawa | Amiens SC | Kamil Glik