• 6 .OGC Nice (47 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (46 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (46 pkt.)

Bramka Kamila Grosickiego nominowana do "gola kolejki" Ligue 1

Kamil Grosicki doceniony we Francji! Bramka polskiego skrzydłowego zdobyta w ostatniej kolejce ligowej w meczu Rennes - Montpellier (1-0) została nominowana do najpiękniejszego gola ostatniej serii spotkań Ligue 1.

Kamil Grosicki strzelił zwycięską bramkę dla Rennes w wygranym 1-0 (0-0) spotkaniu 2. kolejki Ligue 1 z Montpellier HSC.

Reprezentant Polski rozpoczął spotkanie w roli rezerwowego. W 73. minucie, przy stanie 0-0, zameldował się na murawie, zmieniając Brazylijczyka Pedro Henrique.

Dwanaście minut później skrzydłowy zamienił na zwycięską bramkę podanie Ludovica Baala. Polak przejął piłkę na lewym skrzydle, a następnie huknął, widząc wysuniętego bramkarza rywali. Futbolówka spadła za kołnierz golkipera Montpellier.

Trzy punkty zdobyte w sobotę są pierwszymi "oczkami" drużyny "Grosika" w nowym sezonie. Rennes zajmuje 10. miejsce w tabeli Ligue 1.

W następnej kolejce zespół Grosickiego zmierzy się na wyjeździe z Olympiquem Lyon.

Dowiedz się więcej na temat: Kamil Grosicki | Stade Rennes