• 8 .FC Nantes (46 pkt.)

Kamil Glik w jedenastce kolejki Ligue1

Kamil Glik znakomicie rozpoczął sezonie w lidze francuskiej. Polak został wybrany do najlepszej jedenastki drugiej kolejki przez dziennik „L’Equipe”.

Ligue 1: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Monaco pokonało w niedzielę Dijon 4-1, a Kamil Glik popisał się asystą przy pierwszym trafieniu drużyny. Po wrzutce z rzutu rożnego, Polak odegrał piłką głową do Radamela Falcao, który pewnie wpakował ją do bramki rywala. Monaco wyszło na prowadzenie już w trzeciej minucie spotkania.

W wytypowanej jedenastce kolejki, Kamil Glik znalazł się w towarzystwie takich piłkarzy, jak m.in. Neymar, który debiutował w lidze. Wytypowany został także Radamel Falcao, który w starciu z Dijon ustrzelił hat-tricka.

Kamil Glik ma za sobą świetny początek w lLigue 1. Na inaugurację sezonu zdobył bramkę w starciu z Toulouse (3-2), a w meczu z Dijon zaliczył asystę. W obu spotkaniach zagrał pełne 90 minut.