• 6 .AS Saint-Etienne (49 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes (48 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (46 pkt.)

Liga francuska - debiut Furmana w przegranym meczu Toulouse

Dominik Furman zadebiutował w barwach Toulouse FC. Były piłkarz Legii Warszawa grał do 55. minuty zaległego meczu francuskiej ekstraklasy z Bastią. Drużyna polskiego pomocnika przegrała u siebie 1-3 (1-2).

Furman schodził z boiska przy stanie 1-2. Bramki dla gości zdobyli: znany napastnik Djibril Cisse, Francois-Joseph Modesto oraz Gianni Bruno z rzutu karnego, a dla Toulouse Eden Ben Basat.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. W 74. minucie za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Clement Chantome, który wcześniej zmienił... Furmana.

W tabeli po 24. kolejce Toulouse zajmuje 12. miejsce (30 pkt), Bastia jest dziesiąta (33).

Początkowo ten mecz - w ramach 22. kolejki - miał się odbyć 25 stycznia, ale został przełożony z powodu wysokiego poziomu wody w przepływającej przez miasto rzece Garonnie, co było efektem obfitych opadów deszczu.

Furman podpisał 4,5-letni kontrakt z Toulouse w połowie stycznia. Według spekulacji medialnych Legia zainkasowała za 21-letniego pomocnika 2,7 mln euro.

Ligue 1: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Dominik Furman | Toulouse FC | Ligue 1