• 6 .Montpellier HSC (8 pkt.)
  • 7 .Nîmes Olympique (8 pkt.)
  • 8 .Olympique Lyon (7 pkt.)

Ligue 1. EA Guingamp - PSG 1-3. Mbappe i Neymar odwrócili losy meczu

Paris Saint Germain pokonało na wyjeździe EA Guingamp 3-1 (0-1) w sobotnim meczu 2. kolejki Ligue 1. W pierwszej połowie mistrzowie Francji nie oddali celnego strzału, ale w drugiej mieli momentami przygniatającą przewagę, a kwestię zwycięstwa rozstrzygnęli dla nich Neymar i Kylian Mbappe.

Ligue 1 - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Po wygranej w pierwszej kolejce u siebie z Caen 3-0 podopieczni trenera Thomasa Tuchela nie zaliczyli udanej pierwszej połowy spotkania na Municipal du Roudourou. Choć dłużej utrzymywali się przy piłce (62 proc. czasu gry), nie oddali choćby jednego strzału w światło bramki Karla-Johana Johnssona.

Gospodarze dokonali tej sztuki trzykrotnie, a jeden ze strzałów zakończył się dla nich golem. W 20. minucie Nolan Roux wykorzystał podanie Marcusa Regisa Coco i strzałem z pola karnego nie dał szans Gianluigiemu Buffonowi. To jednak Włochowi goście zawdzięczali fakt, że w tej części meczu stracili tylko jednego gola.

W przerwie Tuchel dokonał kluczowej zmiany. W miejsce Timothy’ego Weaha wprowadził na boisko Kyliana Mbappe, który odmienił grę PSG. Gola na 1-1 goście zawdzięczali jednak Neymarowi. To właśnie Brazylijczyk popisał się w 51. minucie znakomitą sztuczką techniczną w polu karnym rywali, po której faulowany został przez Jordana Ikoko. Neymar sam podszedł do „jedenastki” i pewnie ją wykorzystał.

Mijały minuty, a przewaga ekipy z Paryża rosła. Gospodarze mieli jednak mnóstwo szczęścia, co pozwoliło im remisować aż do 82. minuty. Wówczas Angel Di Maria znakomitym podaniem obsłużył Mbappe, a ten pewnie pokonał Johnssona.

Reprezentant Francji imponował niesamowitym przyspieszeniem, będąc dla rywali praktycznie nieuchwytnym. To również on postawił kropkę nad „i” w 90. minucie, tym razem wykorzystując prostopadłe podanie Neymara.

Po dwóch meczach PSG otwiera tabelę ligi francuskiej z kompletem punktów i bilansem 6-1. Guingamp wciąż ma zerowy dorobek punktowy.

EA Guingamp - PSG 1-3 (1-0)

1-0 Roux (20.)

1-1 Neymar (53. z karnego)

1-2 Mbappe (82.)

1-3 Mbape (90.)

Dowiedz się więcej na temat: Paris Saint-Germain | Kylian Mbappe | Neymar