• 6 .AS Saint-Etienne (49 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes (48 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (46 pkt.)

Ligue 1. Koniec serii Maria Balotellego

Mario Balotelli z pierwszym występem, choć jeszcze bez pierwszego gola w 2018 roku. W 20. kolejce Ligue 1 Nicea wymęczyła u siebie zwycięstwo z Amiens 1-0 (0-0). Balotelli pojawił się na boisku na ostatnie 20 minut, kiedy wynik był już rozstrzygnięty.

Przeżywający renesans formy Balotelli wykruszył się w połowie grudnia. Pauzował w lidze z Lille, w Pucharze Francji z Tuluzą i w Pucharze Ligi z Monaco. Żadnego z tych meczów Nicea nie wygrała...

W sobotę Mario Balotelli nie trafił do siatki i przerwał serię pięciu meczów z rzędu w Ligue 1 ze strzelonym golem, ale jego obecność w kadrze meczowej podziałała mobilizująco na kolegów. O skromnym zwycięstwie drużyny z Lazurowego Wybrzeża zdecydowała efektowna bramka Pierre'a Leesa Melou w 66. minucie. W 69. minucie Balotelli zmienił Bassema Srarfiego, tak więc w pierwszym występie po kontuzji dostał nieco ponad 20 minut.

Inne wieczorne mecze w Ligue 1 też nie porwały kibiców. Wyjazdowe zwycięstwa 1-0 (1-0) z Caen i Troyes odniosły odpowiednio Lille i Girondins Bordeaux. W Normandii obie drużyny kończyły w dziesiątkę. Bordeaux miało dwóch bohaterów: jedynego gola strzelił wracający po kontuzji Gaetan Laborde, ale nie mniejszy wkład miał Benoit Costil, który chwilę wcześniej obronił rzut karny. Bramkarz Girondins to największy specjalista w tej dziedzinie w Ligue 1. Obronił cztery z pięciu ostatnich "jedenastek".

Niecodzienny przebieg miało zakończone remisem 1-1 (1-0) spotkanie Dijon - Metz, gdzie gole padły na początku i na końcu. Nadzieję na trzy punkty dał gospodarzom indywidualny popis Julio Tavaresa już w 1. minucie, ale zamykające tabelę Metz wyrównało na minutę przed końcem po technicznym strzale wprowadzonego chwilę wcześniej Nolana Roux. W doliczonym czasie nerwy puściły senegalskiemu obrońcy Papy Djilobodji i Dijon musiało kończyć w dziesiątkę.