• 6 .Olympique Lyon (14 pkt.)
  • 7 .Girondins Bordeaux (14 pkt.)
  • 8 .Toulouse FC (13 pkt.)

Ligue 1. Monaco - Nimes 1-1. Nie najlepszy okres Glika trwa w najlepsze

Trzeci mecz i trzeci błąd przy straconym golu - tak prezentuje się najnowsza seria Kamila Glika. Tym razem polski stoper nie uchronił swojej drużyny przed utrzymaniem czystego konta w meczu z Nimes, z którym Monaco zremisowało 1-1 na inaugurację szóstej kolejki Ligue 1.

Wszystko zaczęło się w sobotę 15 września na stadionie w Tuluzie, gdy będący wówczas ostatnim obrońcą przed bramką Glik w dosyć łatwej sytuacji stracił piłkę w dziwaczny sposób, dzięki czemu nabiegł na nią Aaron Iseka Leya, po chwili pokonał Diego Benaglio i zabrał monakijczykom komplet punktów, ustaliwszy wynik ligowego starcia na 1-1. Cztery dni później w rywalizacji z Atletico w Lidze Mistrzów Polak źle się ustawił i nie przeciął podania Antoine'a Griezmanna do Diego Costy, co poskutkowało golem tego ostatniego i było jedną z przyczyn zwycięstwa madrytczyków na Stadionie Luisa II.

Kontynuacja serii nastąpiła w piątkowy wieczór na tym samym obiekcie. Nimes gola strzeliło stosunkowo szybko, bo już w dziewiętnastej minucie. Antonin Bobichon dośrodkował z prawej strony pola karnego na piąty metr, a tam do główki najwyżej wyskoczył Anthony Briancon i wprawił wszystkich kibiców zgromadzonych na trybunach w konsternację. Zasługa Briancona była tutaj niewątpliwa, choć wina Glika, który pozwolił na uderzenie niższemu o piętnaście centymetrów rywalowi, nie mniejsza.

Ostatecznie honor Monaco udało się uratować dzięki niezawodnemu Radamelowi Falcao, który odpowiedział na otwierającego gola jeszcze w pierwszej połowie. Ale na będący w kryzysie zespół stać było tylko na to. ASM tym samym nie zdobyło kompletu punktów w już szóstym kolejnym spotkaniu. Solidny zazwyczaj Glik najwidoczniej ostatnimi czasy dostosowuje się poziomem do klubowych kolegów.

Dowiedz się więcej na temat: Kamil Glik | AS Monaco