• 6 .AS Saint-Etienne (49 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes (48 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (46 pkt.)

Ligue 1: PSG utrzymuje przewagę nad Monaco

Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali na wyjeździe Rennes 4-1 i odnieśli 15. zwycięstwo w 18. kolejce francuskiej ekstraklasy. Z dorobkiem 47 punktów prowadzą w tabeli. Wicelider AS Monaco, który w piątek wygrał z Saint-Etienne 4-0, traci do nich dziewięć.

Ligue 1 - sprawdź terminarz, wyniki, strzelców oraz tabelę!

Bramki dla gości zdobyli Brazylijczyk Neymar (w czwartej i 76. minucie), Kylian Mbappe (17.) i Urugwajczyk Edinson Cavani (75.). Dla gospodarzy trafił Firmnin Mubele Ndombe z DR Konga (53.). W końcowych minutach Rennes nie wykorzystało rzutu karnego.

To kolejny popis ofensywnego tria PSG. Neymar i Mbappe mieli w tym spotkaniu po dwie asysty, natomiast Cavani ma już 18 ligowych goli i jest pod tym względem najlepszy w tym sezonie Ligue 1.

Oba zespoły kończyły spotkanie w dziesiątkę. Czerwoną kartkę w ekipie gospodarzy zobaczył Benjamin Andre (63.), a w drużynie rywali - Presnel Kimpembe (89.).

W piątek AS Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, pokonało na wyjeździe Saint-Etienne 4-0. Jedną z bramek zdobył Keita Balde, reprezentant Senegalu, grupowego rywala Polski w mistrzostwach świata 2018. Glik rozegrał całe spotkanie.

Dowiedz się więcej na temat: Rennes | Paris Saint-Germain