• 6 .Olympique Marsylia (3 pkt.)
  • 7 .RC Strasbourg Alsace (3 pkt.)
  • 8 .Nîmes Olympique (3 pkt.)

Ligue1. Kamil Glik wrócił do jedenastki kolejki po dłuższej przerwie

Nie tylko znakomity gol Kamila Glika w piątkowym meczu Monaco z Dijon, ale przede wszystkim dobra postawa w całym wygranym spotkaniu (4-0) spowodowała powrót Polaka do jedenastki kolejki według dziennika „L’Equipe”.

Nasz środkowy obrońca znalazł się w tym gronie już po raz szósty w tym sezonie, choć po dłuższej przerwie, od końca października. Dziennikarze ocenili jego występ na "siódemkę".

Glik nie jest wprawdzie najlepiej ocenianym zawodnikiem swojej drużyny, wyprzedza go dwóch kolegów z Monaco (Lemar oraz Fabinho), ale w ogólnej klasyfikacji najlepszych piłkarzy ligi francuskiej i tak plasuje się bardzo wysoko, na 12. pozycji, ze średnią notą 5,81. Na jego pozycji wyprzedzają go jedynie paryżanie, Kimpembe oraz Marquinhos.

Przypomnijmy, że Polak jest również jednym z zawodników mających najwięcej minut spędzonych na murawie w rozgrywkach największych lig europejskich, a jego Monaco walczy z Marsylią o drugie miejsce w lidze francuskiej, premiowane bezpośrednim awansem do Ligi Mistrzów.