• 6 .AS Saint-Etienne (49 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes (48 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (46 pkt.)

Olympique Lyon - Olympique Marsylia 2-0 w 18. kolejce Ligue 1

Po 12 spotkaniach bez porażki, tym razem podopieczni trenera Rudiego Garcii zeszli z murawy pokonani. W niedzielę w 18. kolejce Ligue 1 piłkarze Olympique Marsylia przegrali w Lyonie z Olympique 0-2 (0-1). To był zdecydowany hit tej serii we francuskiej ekstraklasie.

Ligue 1: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

W poprzednich 17 meczach oba zespoły zdobyły po 35 punktów. Gospodarze zajmowali trzecią pozycję, a goście czwartą. W ostatniej kolejce piłkarze z Lyonu na wyjeździe pokonali Amiens 2-1, a zawodnicy z Marsylii przed własną widownią nie dali szans bardzo słabemu w tym sezonie St. Etienne (3-0).

Mimo, że przyjezdni nie przegrali żadnego z ostatnich 12 spotkań, to jednak gospodarze byli lekkim faworytem. W sezonie 2017/2017 na swoim stadionie wygrali z zespołem prowadzonym Garcię 3-1. Teraz także zwyciężyli dwoma golami.

Miejscowi objęli prowadzenie już w szóstej minucie. Z rzutu wolnego z ponad 25 metrów strzelał Nabil Fekir. Kopnięcie francuskiego pomocnika nie było wyjątkowo dobre, ale katastrofalnie w bramce zachował się doświadczony Steve Mandanda.

Tak naprawdę ten gol to było dzieło właśnie 32-letniego zawodnika.

Goście potem zdominowali wydarzenia na murawie, ale nie potrafili zakończyć akcji dobrym strzałem. Po zmianie stron też byli aktywni i dłużej utrzymywali się przy piłce. To jednak gracze Bruno Genesio zdobyli drugą bramkę.

Niefrasobliwość defensywy marsylczyków wykorzystał ładnym strzałem głową Mariano Diaz. Dla napastnika z Dominikany to była już 13. bramka w Ligue 1 w tym sezonie. Była 51. minuta.

Olympiue Lyon do końca umiejętnie się bronił i ostatecznie zwyciężył po raz 11. w obecnych rozgrywkach.

Po tej wygranej gospodarze z dorobkiem 38 punktów umocnili się na trzeciej pozycji. Mają taką samą zdobycz, co drugie w tabeli AS Monaco.

Dla walczących w niedzielę na Parc Olympique Lyonnais to nie było ostatnie spotkanie w tym roku. Olympique Marsylia zmierzy się jeszcze z ekipą Troyes, a klub z Lyonu zagra na wyjeździe z Toulouse.