• 6 .Girondins Bordeaux (55 pkt.)
  • 7 .AS Saint-Etienne (55 pkt.)
  • 8 .OGC Nice (54 pkt.)

Paris Saint-Germain z Pucharem Ligi

Piłkarze Paris Saint-Germain zdobyli Puchar Ligi. W finałowym pojedynku pokonali 2-1 Olympique Lyon.

Mecz rozegrano na wypełnionym po brzegi Stade de France.

Podopieczni Laurenta Blanca objęli prowadzenie już w czwartej minucie. Maxwell przeprowadził efektowną akcję lewym skrzydłem, zdołał jeszcze przerzucić lekko piłkę nad bramkarzem rywali, a z kilku metrów wepchnął ją do siatki Edinson Cavani.

Już chwilę później mógł wyrównać Bafetimbi Gomis, ale z bliska trafił w boczną siatkę.

Piłkarze z Lyonu rozgrywali dobre spotkanie, ale to paryżanie jeszcze przed przerwą zdobyli drugą bramkę. Jej autorem był Cavani, który wykorzystał rzut karny.

W 56. minucie Alexandre Lacazette precyzyjnym strzałem z dystansu zdobył kontaktową bramkę dla Olympique.

Na więcej zawodników Olympique nie było już stać. W końcówce kontratakowali gracze PSG, ale Jeremy Menez i Javier Pastore zmarnowali dogodne okazje do podwyższenia.

Dowiedz się więcej na temat: Paris Saint-Germain | Olympique Lyon | Ligue 1